Ben tedavisi için hangi doktora gidilir

Her hastalık için farklı branş uzmanları ilgilense de benin tedavisini bir çok branş yapabilmektedir. Burada asıl öne çıkan doktor değil kullanılan teknolojilerdir yani gidilen sağlık kuruluşu un ben tedavileri konusundaki teknolojik donanımı önemlidir.

Hasta araştırmadan tedaviye karar verdiyse tesadüfen gittiği doktorun sahip olduğu teknoloji ve bilgi birikimiyle tedavi olur. Tedavisi de ciltle ilgili bir branş olduğu için akla ilk dermatoloji uzmanları akla gelir, dermatoloji uzmanları genellikle en basit uygulama şekli olan krioterapi uygular yada ilaçla tedavisini yapmaya çalışır. Krioterapi genellikle ameliyat kadar belirgin iz bıraktığı için çok tercih edilmeyen bir yöntemdir.

Cerrahi branşlara (genel cerrahi, plastik cerrahi) gidildiğinde ise hasta daha çok ameliyata yönlendirilmeye çalışılır, bunun en önemli sebebi “ameliyat” kelimesi hizmeti büyütmekte ve talep edilecek ücret daha yüksek olabilmektedir.

Ankara, İzmir, Bursa ve İstanbul ben tedavi merkezleri için ben tedavisi

Bölüm seçerken daha çok teknoloji kullanılan klinik tercih edilmelidir, elinde tüm teknolojiler olan (lazer, Radyo frekans, elektrokoter, plexr) ve benlerin tedavisi konusunda tecrübeli olan klinik yada uzanma tercih edilmelidir.
Teknolojiyle tedavi en iyi sonucu vereceği için uzmanlık alanı değil teknoloji tercih edilmelidir.

Ben tedavisi için hangi doktora gidilir

Benlerin takibi yapılmalımı

Bütün hastalıklar gibi ben takip edilebilir ama en doğru yaklaşım beni yıllarca takip edip hastanın ekonomik kaybına sebep olmak yada hastada yıllarca stres yaratmak yerine tedaviyle yok etmektir.
Benler hakkında halk arasında konuşulan ve hiçbir bilimsel değeri olmayan hatta bilime aykırı bir görüş olan “bene dokunmayın” veya “bene dokunursanız kanserleşir” mantığı tamamen akıl dışıdır çünkü olmayan benin sorun yaratacağını söylemek anlamsızdır.
Sorun ortadan kaldırıldığında kişide artık o ben olmayacağı için sorun çıkarma ihtimali ortadan kaldırılır. Benin kanserleşmesi veya bene benzer şekilde cildin kanserleşmesi güneşin zararlı UV ışığına uzun süre maruz kalma sonucu ortaya çıkan bir durumdur bu sebeple benlerin yok edilmesi daha fazla zararlı ışın almasına engeller ve bir anlamda kanserleşme ihtimalide engeller.

Sonuç olarak;

Benlerin varlığı rahatsız ediyorsa en uygun tedaviyle yok edilmelidir “takip ediyorum” diyerek hastayı aylarca oyalayıp zaman kaybettirmek, her kontrolde para almak ve bunu sürdürmek için devamlılık katmak doğru bir yaklaşım değildir.
Nerdeyse bütün benler muayene edecek kadar sürede tedavi edilebilmektedir. Tedaviyle sadece sorun yok edilmez aynı anda kanserleşme riski ortadan kaldırılarak benden dolayı hastanın “acaba kanserleşir mi,güneşlenirsem kanser olabilir” gibi tereddütleri de yok edilir.
Takip hastaya onlarca muayene ücretine mal olacağı göz ardı edilmemelidir.
Benlerin huyu konusunda bilgi verdiği söylenen dermatoskop cihazı gerçekte bu anlamda bilgi vermez sadece muayenede olduğu gibi şüphe oluşmasını sağlar benin iyimi kötümü huylu olduğunu anlamanın tek yoku patolojik incelemedir ki çok seyrek ihtiyaç duyulan bir incelemedir.
Son derece basit bir şekilde dermal punch denilen aletle 30 saniyede parça alınıp benin karakteri hakkında % 100 doğru bilgi edinmek varken hastayı kontrollerle oyalamak son derece yanlış bir yaklaşımdır.

Yukarıda değinildiği gibi takip son derece gereksizdir. Sorun alınır ve o anda son nokta konur. Böylece hastanın kafasındaki tüm sorular uzaklaştırılmış olur. Ayrıca benden kaynaklanabilecek tüm riskler sıfırlanır. Yani benler alıdığında kanserleşme riski de ortadan kaldırılır.

Benin gözle görünümü

ben gözle muayene

Yakından görünüm

ben görünümü

Takipte yakın kayıt

ben yakından görünümü

Radyo frekansla ben tedavisi

Benlerin (nevüs) tedavisi için 2018 yılında gelinen son noktadır. Radyofrekansla nevüs tedavisi kabarık ve düz nevüslerin ve renkli veya cilt renginde tüm nevüslerin tedavisinde başarıyla kullanılabilmektedir. Özellikle lazerle 5-10 seansta tedavi edilebilen bir beni % 95 ihtimalle tek seansta tedavi edilebilmektedir. Acısız bir şekilde dakikalar içinde ben yok olmaktadır. Tecrübeli ellerde radyo frekansla tedaviyle yok edilen benler asla tekrarlamaz ve farkedilir iz kalmaz.

Ben Tedavi Videosu

HAKKINDA admin

17 Yorumlar

 1. Merhaba hocam ben 24 yaşında yüzümün sol yüz hizasının NATO’nda kahve rengli ben’im bunu aldırmak için ama bu ben’i aldırmakta şüphe duyuyorum ters tepki vermesinden bundan dolayı hastaneye bile gitmek istemedim ne yapmam gerekiyor. Teşekkürler
  Dr Muharrem Kaya
  ben tedavisi yapan merkezlerle görüşün.teknoloji çok değişti.

 2. Merhabalar ! Kafamın arkasında sağ kulağıma yakın bir tane benim var ve sürekli iltihap topluyor iyileşiyor. Ayda 1 defa mutlaka şişip iltihap toplar. Tarsus’ta gitmediğim doktor kalmadı bazıları alerji diyor bazıları mikrop kapmışsın diyor. Kimse bunu önleyecek bir ilaç veremedi. Genelde antibiyotik ve iltihap kurutucu veriyorlar. Cildiyeye, genel cerrahiye, beyin cerrahiye gittim ama pek ilgilenen olmadı. Hangi bölüme gitmem lazım tavsiye almak istiyorum.
  Dr Muharrem Kaya
  beninizi aldırınca sorun bitecektir.beninizi aldırın

 3. Merhaba oğlumun sırtında beni var ve beni kantoplamış gibi duruyor acaba neden
  Dr Muharrem Kaya
  damar benidir.ana sayfadaki sponsor klinikten Dr Mustafa Bolatla görüşmelisiniz

 4. Doktor bey, merabalar ben 18 yaşındayım ve vücudum da yeni yeni benler çıkmaya başladı boynumda ve gögüs bölgemde birkaç tane özellikle ayrıca akne tedavisi görüyorum akcegen ilacını kullanıyorum. Bunun bi yan etkisi olabilir mi ya da bu herhangi bir hastalıgın nedeni olabilir mi benlerde herhangi bir renk değişimi yok yaşadıgım bölgede dermotolog bulabilmem olanaksız yardımcı olursanız çok sevinirim.
  Dr Muharrem Kaya
  Yeni benlerin çıkması genetik özellikle ilgili başka hastalık düşündürmez. bir tek seyrek görülen nörofibromatozis var

 5. hocomm bizimm ailede dogustan ve kisi buyudukce
  et benleride cogaliyor bunun cogolmamasi vucuda cikmamasi engelenebilirm??
  Dr.Muharrem Kaya
  Genetik bir sorun olduğu için engellenemez ama büyümeden tedavi ettirebilirsiniz.

 6. Hocam koltuk altımda göğsümün hizasina doğru bi yeni çıkmış açık kahverengi bir ben vardı onu kasırken kopardım yanlışlıkla çok azıcık kanadı 1 öncedende kolumda bn vardı siyaha yakın renkte oda aynı oldu ama çok hafif kahverengilik var agri sızı yok ikisindede bi sorun olurmu sizce 🙁 çok korkuyorumda
  Dr.Muharrem KAYA
  sorun olacağını zannetmiyorum ama yinede bir hekime gösterebilirsin

 7. Slm, hocam eşimin vücudunun 3/1de,fındık,boyunda
  Benler var genellikle koyu kahve rengi.
  Dr.Muharrem KAYA
  tedavi edilebilir.ben tedavisi yapan merkezlerle görüşmenizi öneririm

 8. hocam bn alırmaya gittim yasım 16 olduğu için kadın doktor yok dedi ve ciddiye alamdıı ama bnmki et beni alnımda yapışık sekılde duruo bu beni kesin aldırmak için hangi doktro gitmeliyim ?
  Dr.Muharrem KAYA
  ben tedavisi yapan merkezleri araştır

 9. merhabalar ben aldırma işlemi için devlet hastanesinde hangi bölüm ne doktoruna gözükmeliyim
  Dr.Muharrem KAYA
  dermatoloji

 10. ben aldırma işlemi için hangi doktor tavsiyeniz
  Op.Dr.Muharrem KAYA
  ana sayfadaki bannere göre karar verebilirsiniz.

  • Saçımın içinde et beni var hangi doktora gitmeliyim
   Dr Muharrem Kaya
   Radyo frekans kullanan doktora gidin, radyo frekans o bölgedeki saçları dökmez ve nereden alındığını berberiniz bile bulamaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.