Seboderm şampuan

Seboreik dermatit ve aşırı kepek sorunu tedaviyle büyük oranda düzelen ama neredeyse % 100 e yakın ihtimalle geri ortaya çıkan süreğen bir hastalıktır.Bilimsel ilaçlarla tedavi edildiğinde bile durum böyledir.Bu güne kadar olan seboreik dermatitin vekepeğin tekrar ortaya çıkmasını engelleyen şampuanlar saçı kurutup parlaklığını yok edip sönük bir hal verdiği için hastalar rahatsız olmaktaydı.İçeriği değerlendirildiğinde seboderm şampuan tüm bunlara değişik bir yaklaşımla çözüm getirmiş gibi görünüyor.

Şöyleki;

Seboderm şampuan diğer tıbbi şampunaların içindeki aktif maddeler ( anti mantar ve derin cilt temizleyici) yanı sıra yüksek kaliteli şampuanlarda bulunan saç besleyiciler, cilt rahatlatıcılar, saç kalite artışı sağlayan ürünler ürünlerde bulundurmaktadır.Diğer tıbbi şampuanlar haftada 2 defa kullanılabilirken seboderm şampuan günlük şampuanlar gibi de kullanılabilmektedir.

Seboreik dermatit tedavisinde;

Ağır vakalarda dermotto, emovate, betnovate gibi ürünler yanı sıra seboreik dermatit tedavi şampuanı kullanılır klinik tablo geriledikten sonra losyon tedavisi (betnovate gurubu ilaçlar kortizon içerdiği için uzun süre kullanılamaz) bırakılır ve sebo derm ile idame tedaviyle devam edilir.Burada tedavi aslında günlük şampuan yerine seboderm kullanmak şeklindedir.

Yoğun kepek tedavisinde kullanım;

Sıradan şampuanlar yerine seboderm kullanmak yeterlidir,kepek sorunu tamamen düzeldikten sonra kullanımı seyrekleştirilip günlük şampuanlar kullanılabilir ancak sebodermi sürekli kullanmanın sakıncası olmaz.

Seboderm içeriği;

*Sodyumcoco ampho acetat ; Temizleyici aktif maddesi

*Coco amido propyl betain ; Köpük dengeleyici

*Synercid Asian fusion ; sarımsak ekstraktı

*Alpha flor buddleja ao ; Cilt hasarını iyileştiric

*Zinc pyrithione (Çinko pirition) ; kepek önleyici

*Climbazol ; antifungal kepek önleyici

*Provitamin B5 ; Saç kalite artışı sağlar,cildi besler

*Pentavitin ; Nemlendirici

*Polyqurtinium 10 ; Tarama kolaylığı sağlar, yumuşatıcı

*Carbopol Aqua SF1 ; Zinc pyritone taşıyıcısı

Seboderm şampuan seboreik dermatit tedavisinde, devam tedavisinde ve tekrarının önlenmesinde güvenle kullanılabilecek bir şampuandır ve içeriğindeki saç ve cilt besleyiciler,kalite artırıcı ürünler, cilt hasarını düzeltici maddeler sebodermi diğer muadil egzama ve kepeğe yönelik tedaviler için üretilen şampuanların önüne geçmektedir.

Ayıntılı bilgiler ve ilgili bilimsel çalışmalar için www.seboderm.com

Sonuç olarak ; Aşırı kepek veya seboreik dermatit sorununuz varsa günlük kullandığınız şampuan yerine seborm kullanırsanız şikayetlerinizin tekrarına engel olabilirsiniz.

seboderm şampuan

HAKKINDA admin

78 Yorumlar

 1. Öncelikle hayırlı ramazanlar hocam…
  Hocam seboreik dermatit denilen illet kronik midir?
  Bi diğer sorumda hocam xpecia tablet (erkek) denilen ürünün sahteleride var maalesef, acaba orijinal xpecia tablet nasıl anlaşılır.
  TEŞEKKÜRLER…
  Dr.Muharrem Kaya
  eczanelerden alırsanız ürün güvenilirdir.

 2. Seboderm sampuan aldim ancak uretim tarihi 2016 11.ay
  Emin olamadim acaba son kullanma tarihi gecmis midir?
  Bilgi verebilir misinz? Tesk
  Dr.Muharrem Kaya
  hayır geçmemiştir

 3. hocam sacımda aşırı yağlanma ve dökülme var babamda kel oldugu icin dökülme genetik cözüm bulamıyorum. ama aşırı yağlanma için hangi ürünü önerirsiniz ? aksam sacımı yıkıyorum sabaha tekrar yağlanıyor duş almamıs gibi. seboderm mi önerirsiniz farklı bir ürünmü ?
  Dr.Muharrem Kaya
  seboderm şampuan kullanabilirsiniz

 4. yaşım 17 saçım uzunken sivilce filan yoktu dökülüyodu biraz doktor genetik saç dökülmesi var dedi kafamı 3 e vurdurdum nasıl oldu bilmiyorum kafamın her tarafı sivilce doldu 5 aydır kafam o şekilde aşırı arttı dökülmem yani saçımın üstünü geçtim yanları bile dökülüyor sivilceden dolayı sanırım sebodermi önerir misiniz
  Dr.Muharrem Kaya
  Genetik saç dökülmeleri için xpecia tablet kullanabilirsiniz.İçeriği saça yönelik tüm maddeleri içerir.Ancak tableti düzenli ve sürekli kullanmanız gerekmektedir. Genetik kaynaklı saç dökülmelerinde ürünün bırakılması ile saç dökülmesi tekrar başlar. Seboderm kepek şampuanıdır.

  • hocam yaklaşık 3 aydır xpecia kullanıyorum zaten sivilceler saç foliküllerine zarar vererek dökülmeyi arttırmış olabilir diye düşündüğüm için seboderm kullanayım mı diye sormak istedim sivilceleri geçirir mi diye soruyorum aslında dökülmemi durdurur mu diye değil
   Dr Muharrem Kaya
   Dökülme sebebi sivilce ise bu durumda antibitik başlamak gerekebikir ama nedenini anlamak için muayene olmalısınız

 5. Bunu normal şampuan gibi sürekli kullanabilir miyiz yoksa tedavi bittikten sonra bırakmalı mıyız
  Dr.Muharrem Kaya
  günlük kullanıma uygundur,kullanabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir