Climbazol bulunan şampuanlar

Özellikle kafa derisinde görülen mantarın tedavisi mantar ilacı içeren şampuanlarla yapılır.Şampuanlarda kullanılan bir çok mantar ilacı vardır bunlar climbazol, ketokonazol itrakonazol gurubu ilaçlardır.Bunlardan climbazol yeni sentezlenmiş ve en etkili olanlardır çünkü mantarlar daha tam direnç geliştirememiştir.
Saçtaki yoğun mantarın en etkili tedavisi bu gurup mantar ilaçlarıyla yapılır hafif düzeyle kepeklerde mantar olmadığı için sıradan şampuanlarla düzelirken orta ve aşırı kepek durumlarında bunlar daha etkin şampuan kullanmak gerekir.
Yoğun kepek durumlarında climbazol içeren şampuanlar öncelikle tercih edilmelidir.
Yine yoğun kepekle seyreden ek olarak kaşıntı, saçlı deride kızarıklık, ıslaklık hissi gibi şikayetlerin de eşlik ettiği kafada yağlı egzama (seboreik dermatit) hastalığında mantar çok sık olduğu için bu hastalığın tedavi döneminde ve tekrarını engellemek için tedavi sonrası dönemde climbazol bulunan şampuanlardan biri kullanılmalıdır.
Climbazollü şampuanlar
klimbazol şampuan
climbazol içeren şampuan
türkiyedeki climbazol içeren şampuanlar
climbazol içeren şampuanlar
climbazole shampoo

.
http://www.seboderm.com

HAKKINDA admin

77 Yorumlar

  1. Hocam oglum 3 yasinda ve bebeklikten beri kafasinda gecmeyen bi kabuklanma pullanma oluyor. Konaktır diye her banyoda temizlememe rağmen biraz temizleniyor ama çok hızlı üreme oluyor. Şimdi oğlum başını kasıyor saçlarını yoluyor kasıntıdan sulanıyor. Doktorlar cildinin kuruluğundan oluyor dedi ama bana pek öyle gelmiyor. Hocam ne olabilir çocuğumun basındaki bu rahatsızlığı.
    Dr.Muharrem Kaya
    seboeik dermatit olabilir.dermatologa götürün

  2. Mrblar saçlarımda aşırı yağlanma oluyor günde bazen iki kez yıkamam gerekiyor yorumlara bakılırsa seboderm şampuan işe yarıyabilir aldım kullanacağım ama yinede bir doktora görünmelimiyim. Bu yağlanma 1yıldır var dökülmelerde oldu ne yapmalıyım..?
    Dr.Muharrem Kaya
    kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir