Siğil yaktırma sonrası

Siğil yaktırma sonrası takip tedaviden daha önemlidir ve tamamen yok olunduğundan emin oluncaya kadar doktor kontrolünde olunmalıdır.

Siğil tedavi video ve fotoğrafları için instagram.com/sigiltedavisi

siğil yaktırma acıtırmıSiğilin kolay tedavi yöntemlerinden okutma, incir kabuğu sürme gibi halk arasında yaygın şekilde uygulanan yöntemlerde yok olma ihtimali % 50 civarıdır ve bu önemli bir başarıdır. Bu başarı ihtimalini kullanmak akıllıca olur, bunlarla cevap alınamazsa zaman kaybetmeden daha etkili yöntemlere geçilmelidir. Çok oyalanarak zaman kaybetmek hastanın başka yerlerine ve başka insanlara bulaşmasına sebep olabilir.
Siğili yakma kolay uygulanabilir, yan etkisi olmayan ve başarısı % 100 yakın bir yaklaşımdır.

Siğil tedavi ücreti için https://www.ideaklinik.com/makat-sigili-tedavisi.html

Siğil Yaktırma Sonrası

Özel bir yaklaşım gerektirmez, el yüz bölgesindekiler kabuk bağlar ve o büyüklükte bir yaranın iyileşeceği sürede sorunsuz bir şekilde iyileşir. Yara merhemi kullanılabilir ancak hareketli alanlar olduğudan merhem kısa sürede silinir.
Çok sayıda yapıldıysa ya da geniş bölgeye uygulandıysa merhem sürüp kapatmak doğru olur. Anüs bölgesinde durum farklıdır. Bu bölge nemli olması sebebiyle hem hastalığın tekrarlaması kolaydır hem de oluşan yaranın iyileşmesi daha uzun sürebilir. Bu sebeplerle günde 3-5 defa furacin veya benzeri bir merhem sürülmeli ve merhem etrafa bulaşmasın diye araya kağıt havlu konmalıdır. Kağıt havlu aynı zamanda bölgenin nemini de azaltır.
Siğili yaktırma sonrası özellikle makat bölgesinde görülen kondilomlar için geçerlidir, makat bölgesi nemli olduğundan tekrarlama eğilimi yüksektir ve belirli aralıklarla takip 1-1.5 yıl sürdürülmelidir.
Takip ücretsiz yapılmalıdır yoksa hasta gelmek istemeyebilir ve hastalık ilerler. Tedavi olacağınız klinikle görüşmeye gittiğinizde takip meselesini ayrıntılı konuşmalı ve bu konuda söz almalısınız.

Diğer Siğil Tedavileri

Siğilin ameliyatla alınması gereksiz yere büyük bir işlemdir ve iz bırakır
Siğilin buzla tedavisi yada dondurma denilen uygulamada ise başarı düşüktür ve ağrılıdır.
Yakma işleminin yapıldığı yerde küçük bir yara olur ve günler içerisinde düzelir.
Yakılan siğilller o andan itibaren bulaşıcı özelliğini kaybeder yani artık insanlara bulaşmaz hale gelir.
Tedavisi ayrıntı, dikkat ve yakın takip gerektiren bir hastalıktır.Temel amaç siğilleri yok etmek olmakla birlikte tekrarını engellemek te çok önemlidir. Siğilin en iyi tedavisi demek için tamamının yok edilmesini sağlamalı ve tekrarını engellemelidir.

siğil yaktırma tekrarlarmı

Siğil tedavi ücretleri

Aşağıda okuyacağınız ücretler İdea Klinik ücretleri olup diğer kliniklerde farklı olabilir. Siğiller vücudun her yerinde olabilen ve yaygınlığı çok değişen bir hastalıktır, Bir parmakta 1 mm kadar küçük bir olabildiği gibi el, ayak, yüz ve vücutta çok yaygın ve çok büyük olabilmektedir. Tedavi ücreti de buna göre değişmektedir.
Siğilin tedavisi ve takibi titizlik gerektiren bir işlemdir, görünenler yanı sıra etrafta olabilecek çok küçük siğiller de aynı anda tedavi edilmelidir. Çünkü tedavide gözden kaçabilecek küçük siğillerin zaman içinde büyüdüğünde yeniden uygulama gerekir.
Ücretler şu şekildedir; 5 mm ye kadar olanların ilki 500 TL’den başlarken, eklenen her biri 250 TL’den başlamaktadır, Bu ücretler SGK lılar için geçerlidir. SGK sı olmayan hastalarda 5 mm ye kadar olanlardan ilki 1000 TL’den başlarken eklenen her biri 500 TL. den başlamaktadır. Büyüklüğüne ve yaygınlığına ve sayısına göre artmaktadır. Genellikle ücretlendirme siğillerin sayısına ve büyüklüğüne göre yapılır. Bu ücretlerle tedavizi yaptırmak için şu linkten online randevu alabilirsiniz https://www.ideaklinik.com/online-randevu

siğil tedavi fiyatı

Siğili yaktırma dışında uygulanan diğer yöntemler ve diğer görülme alanları ;

İlaçla Siğil Tedavisi 

İlaç sürülerek siğillerin kimyasal olarak yanması sağlanır,bu tedavide iki önemli sorun vardır siğiller yanarken çevredeki ciltte yanabilir,daha önemlisi makat çevresindekiler yakılır ama makat içindekiler yakılamadığı için çoğalmaya ve büyümeye devam eder. Aynı durum vajinada olanlar içinde geçerlidir.

siğil yaktırma nasıl

Krioterapi (dondurmayla siğil tedavisi )

-40-60 derecelik gazla kondilomlar yok edilir,prtik bir yöntemdir ama makat içinde uygulama zorluğu ve yaralanmanın gerekenden daha derin olma riski vardır.

Buharlaştırmayla (elektrokoterle ) Makat Siğili Tedavisi
İnce uçlu koterle kontrollü bir şekilde tüm kondilomlar yakılarak yok edilir. Başarısı en yüksek yöntemdir iyi takiple % 100 başarı elde edilir. Gerek dışarıdaki gerekse bağırsağa ilelemiş olanların hepsi yok edilebilir.

Radyo Frekansla Siğil Tedavisi

Elektrokotere benzer ama radyo dalgalarının enerjisi kullanılır, etraf deride yanma daha az olduğu için önemli avantaj sağlamaktadır. Genel başarısı daha yüksektir, seans sayısı kotere kıyasla daha azdır. Siğili tedavi etmek için geliştirilmiş en pratik, en başarılı yöntemdir. Gittiğiniz klinikte radyo frekans olup olmadığını öğrenmeye çalışmalısınız. İyileşme süresi en kısa olan uy

En İyi Makat Siğili Tedavisi

Bunu söyleyebilmek için şunlar şarttır
Tedaviden çok takibin nasıl yapıldığı önemlidir, tedavinin nasıl yapılacağını doktora bunu sormalı ve süreçle ilgili net bilgi daha doğrusu net söz almalısınız, yoksa siğilleriniz tekrar çıkarsa ortada kalabilirsiniz. Özellikle makat bölgesindekilerin tekrar eğilimi yüksektir bu sebeple hasta 1 yıl takipte kalmalıdır ve şu şekilde uygulanmalıdır

siğil yaktırma ücretleri
İlk uygulamadan 1 ay sonra hastayı tekrar muayeneye çağrılır varsa yeniden uygulama yapılır ve yine bir ay sonra kontrole çağrılır, sorun yoksa 2 ay sonra gelmesi söylenir 2 ay sonra şikayet olsa da olmasa da görülür çünkü hastanın göremeyeceği kadar küçükler varsa erken müdahale gerekir.
Yeniden oluşmuşsa tekrar yeniden uygulanır, bir ay sonra tekrar çağırılır. Yenileri gelişmemişse 4 ay sonra tekrar çağrılır. 4 ay sonra siğiller varsa yine uygulanır, yoksa 6 ay sonra tekrar çağrılır. Bu şekilde hastayı 12-16 ay takip edilmelidir. Siğiller tedavi edilmezse sınırsız büyüyebilir yani yayılmasında ve büyümesinde sınır yoktur. Bu şekilde takip ve tedavi İdea Klinik şubeleri yapılmaktadır.

https://www.ideaklinik.com/ameliyatsiz-sigil-tedavisi.html
http://www.sigiltedavisi.net/sigil-nedir-nasil-olusur

Alıntı
Op Dr Seher Şirin

HAKKINDA admin

60 Yorumlar

 1. Merhaba hocam yaklaşık 1hafta önce konizasyon ameliyatı oldum hpv16/18/59cin3 için doktorum ameliyatın iyi geçtiğini söyledi bir kerede kurtulursun yayılma yoksa demişti ama hala derideki siğiller duruyor aça gecmedimi kurtulamadimmi rica etsem yardımcı olur musunuz kendiliğinden zamanla dokulurmuki
  Dr. Muharrem Kaya
  Sadece servikal konizasyon yapılıp dışardaki siğiller tedavi edilmediyse sorun tedavi edilmiş sayılmaz. Dışardaki siğiller deq tedavi edilmeli.Tedavi edilmeden yok olmasını bekleyemezsiniz.

 2. Hocam selamlar,
  Bir hafta önce tirnak kenarlarindaki siğillere sıvı nitrojenle müdahale edildi fakat parmaklarda once ten rengi su toplama oldu sonrasinda su toplayan yerler simsiyah oldu ben de endise ettim acaba sikinti olur mu bu kararma?
  Dr. Muharrem Kaya
  Siğil tedavisinde en iyi yöntem RF ile tedavidir.çevre dokularda hasara neden olmaz bu nedenle iyileşme çok hızlıdır.sıvı uygulamaların miktarı ve çevreye bulaşmazı kontrol edilemediği için hasar da çok olur,iyilemede uzun sürer. Zamanla iyileşir.

 3. hocam merhaba yaklaşık 10 gün önce vajina ve anüs bölgesinde siğil yaktırma işlemi yapıldı fakan hala üstleri beyaz ve aşırı kaşıntı var normal bir durum mu sizce
  Dr.Muharrem Kaya
  henüz erken dönem,herşey normal.kaşıntı için pruzon pomat kullanabilirsiniz

 4. Merhaba hocam dün sormuştum ama yorumumu göremedim tekrar soruyorum
  Rahim ağzı yara ve siğil yaktırdım 5 gün oldu ama hiç iyileşme yok sanki daha kötü sarı sarı yaranın üstü enfeksiyon olmuş gibi
  iyileşme süreci bu şekilde mi ilerliyor normal mi
  Dr.Muharrem Kaya
  iyileşme için erken,normal

 5. Selam hocam genitalimde siğiller var yakılacak fakat çok tedirginim korkuyorum sizce yakma işleminden
  Sonra tuvalete gitmede veya gaz kacırma gibi sorun
  Yaşarmıyım ?
  Dr.Muharrem Kaya
  RF ile tedavi olmanızı öneririm.05426210888 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz

 6. Merhaba. Ben daha bugün koterizasyon işlemi yaptırdım genital bölgedeki siğiller icin. Ve hala yerlerindeler sonradan ve yavaş yavaş mi düşerler onu sormak istemistim
  Dr.Muharrem Kaya
  koterizasyonla tamamen alınması gerekirdi.yerlerinde olmaması gerekir

 7. Merhaba hocam siğillerimi yeni yaktırdım aynı zaman da banyo yapmamızda sakınca varmı.
  Dr.Muharrem Kaya
  doktorunuza sormalısınız.her hekimin yaklaşımı farklıdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir