Saç Simülasyonu

Bu tür uygulamaların görebildiğim en büyük özelliği akıl almaz güzellikte isim bulmaları. Kimin aklına gelir bu kadar zekice ve tüketiciyi yönlendirecek isim anlamam, ama şurası bir gerçek çok akıllıca bulunmuş bir isim. “Kel alana dövme” veya “kelliğe dövme ile çözüm” gibi gerçekte yapılan işe uygun isim konsa her halde yaptıranların sayısı % 90 azalır. Düşünsenize birisi “kafana ne oldu” sorsa “dövme yaptırdım” dese kargaları bilmem ama bütün mahalle güler. Ama “simülasyon yaptırdım” dese karşısındaki kelimenin anlamını öğreninceye kadar şaşkınlığı devam edeceği için rezil olmaz.

en iyi saç simulasyonuSonuçta kurumlar yaptığı işe farklı isimler verse de yapılan işlem dövmedir.
Bazı yerler adına;
Kalıcı saç makyajı
Mikropigmentasyon
Saç gölgeleme
Saçlı deri koyulaştırma
Dese de benim en çok simülasyonu kelimesi hoşuma gitti.

Saç Simülasyonu Nedir?
saç simulasyonu yapılan yerlerBildiğimiz dövmenin adı değiştirilmiş halidir. Sıvama şekilde değil de noktalar halinde uygulanan bir tarz ama sonuçta deri altına boya verme işlemi. Saçın kendi renginde yapıldığı için var olan saçları daha yoğun gösterir. Bu şu şekilde izah edilebilir. Beyaz bir zemine siyah nokta koyarsanız çok dikkat çeker ama koyu gri bir zemine siyah nokta koyarsanız az dikkat çeker. Yani yapılan iş saç rengiyle kafa derisi rengi arasındaki far azaltıp zeminin daha açık renkte görünmesini engellemektir. Kullanılan pigment yani boya dövmede kullanılanla aynıdır, bazı yerlerin organik veya bitkisel demesi de komediden başka bir şey değildir ve kalitesi farklı olsa da aynı boyalar kullanılır.
Saç Simülasyonu İşe Yarar mı?
Aslında oldukça akla yatkın bir uygulama ve çok ta işe yarar. Kişi ertesi gün daha saçlı saç mikro pigmentasyonugörünür ve bu görünüm bir süre devam eder.Tabi akla yatkın dendiyse balıklama atlamayın biraz daha düşünün.
Bu işleme neredeyse tıpkısı denecek kadar benzeyen kaş kalıcı konturu var. Kaşı dökülen ve seyrelen kişilerin yaptırdığı bir uygulama. Önceleri güzel bir kaş gibi görünür, her ne kadar çok suni dursa da kaş gibi görünür ancak aradan bir süre geçtikten sonra bir çok sorunla karşılaşılır. Yapılan kontur solabilir, rengini değiştirerek kırmızı, lacivert, yeşil mor gibi çok aykırı renklere dönebilir ve bu neredeyse yaptıranların hepsinin yaşadığı bir sorun. Kaş ekimi yapılan kişilerin % 70 i daha önce kontur yaptırıp pişman olanlarda oluşuyor. Aslında kalıcı makyajı devam ettirenlerin neredeyse hepsi pişman ama çaresizlikten soldukça gidip yeniletiyor.
Saç Simülasyonu Yaptıranlar;
saç dövmesiKaşta yaşanan bu renk değişimi olursa nasıl görünür o çok ciddi bir muamma. Hani kaştaki yeşil renge dönüşmüş kalıcı kontur kaş kalemiyle rahatlıkla kapatılabilir, kafadaki böylesi komik bir renk nasıl kamufle edilebilir izah etmek zor doğrusu. Sanırım bir süre sonra sokakta gördüğümüz kel kafalar gibi yeşil, mor, kırmızı lacivert kafalar göreceğiz.
Bir diğer sorun da seyrek te olsa var olan saçların dökülmesidir. Saçlar dökülünce arasındaki renk noktacıkları tamamen ortaya çıkar ve noktalarla dolu bir kel ortaya çıkar.
Adı ne olursa olsun vücudunuza bir işlem yaptıracağınızda kısa vadeli sonuçları kadar uzun vadeli sonuçlarını da araştırmalısınız yoksa yaptırdığınıza yaptıracağınıza pişman olabilirsiniz. Bence böylesi problem yaratabilecek uygulamalar yerine istediğiniz zaman vazgeçebileceğiniz topik veya benzeri ürünler kullanmak daha akıllıca bir yaklaşım olur.
Saç Simülasyonu Fiyatları;
Genelde olduğu gibi telefonla veya internet ortamında ücret verilmiyor “muayeneye gelin açık olan alanın genişliğine göre değişir” deniyor. Bu da haklı bir yaklaşım çünkü herkesin ihtiyaç duyduğu alanın genişliği farklıdır.
Saç Simülasyonu mu Saç Ekimi mi?
Ekim çok daha pahalı ve çok daha zordur ancak donör alan olarak ensede veya sakalda alınabilecek yeterli kök varsa kesinlikle ekim tercih edilmelidir. Aradaki avantaj dezavantaj farkları sayılamayacak kadar çoktur.

HAKKINDA admin

7 Yorumlar

 1. Hocam söylediğiniz herşey harfiyen doğru öncelikle teşekkür ederim. Bende yaptırdım sanki tükenmez kalemle aralara kocaman noktalar atılmış gibi. Çok pişmanım hatta peikolojim bozuldu. Şimdi sildirmek istiyorum . Similasyona berdiğimden çok daha fazlasını ödeyeceğim kesin. Peki sildirmek mümkünmüdür.
  Dr.Muharrem Kaya
  silen kurumlar var,araştırmak gerekir

 2. merhabalar
  eşim temmuz ayında saç similizasyonu yaptırdı memnun kalmadık rengi maviye döndü iki ay sonra aynı yere tekrar uygulattı yine aynı sonuçla karşılaştık tamamen hüsran rengi değişti çok kötü nokta nokta belli bir rahatsız edicilik var şimdi bundan kurtulmak istiyoruz
  bu renkli noktalardan kurtulmak istiyoruz ne yapmalıyız yardımcı olurmusunuz
  Dr.Muharrem Kaya
  yapacak birşey yok

 3. Hocam merhabalar. Ben 1.5 yil once sac ekimi yaptirdim 1 hafta oncede sac simulasyonu yaptirdim sonuctan gayet mennunum simdilik. Hairforte kullanmaya devam ediyorum, acaba boyanin rengini degistirirmi hocam ?
  Dr.Muharrem Kaya
  bu konuda bir fikrim yok

  • Bircok kisiye sordum cevap alamadim hocam. Mantigim bir zarari olmayacagi yonunde ama his olarak sizin dusuncenizi yinede merak ediyorum
   Dr.Muharrem Kaya
   daha önce denenmiş bir durum olsa,bu konuda yayınlar yapılsa şu olabilir diyebilirdim ama bu konuda bir çalışma yok işin kötüsü çalışma olma ihtimalide yok.. deneyip sonucu görmekten başka

 4. Hocam merhabalar,ben de alin cizgisi ve üstüyle birlikte kulak üstlerinde de seyreklik var..hafif sebaroit dermatit problemim oldugu icin uzun bir süredir kükürtlü sabun kullanmaktayim ve sacta kepeklenme olmuyor cünkü cok sık yıkamaktayım..bi ara sabah akşam hair forte +xpecia kullanıyordum şimdilerde ise akşamları 2 seans hair forte kullanmaya çalışıyorum ancak dökülme var,öncelikle önerilerinizi ve varsa tavsiye edebileceğiniz bir dermatolog bilmek isterim..şimdiden tesekkürler
  Dr.Muharrem Kaya
  sprey kullanmadan önce saçınızda kepeklenme olmuyorsa spreye bağlı olabilir.etkinliik için hairforte u akşam 2 defa değil ,sabah akşam kullanmalısınız.beraberinde xpecia tablet kullanırsanız etkinlik daha yüksek olur.düzenli kullanmanız sonucu olumlu etkiler

 5. Toppik kullanmakdan bıktım tabi bu toppik gibi gibi sacları dolgun göstermiyor 1 numara saç ve saç derisi boyaması oldunu biliyorum çok şey denedim 🙁
  Dr Muharrem Kaya
  saçta görmedim ama kaşta yeşil, lacivert pembe gibi renklere döneni çok gördüm

 6. Hocam ben 3 defa saç ekimi yaptırdım ilk önce fut sistemi ensede zaten bir dkiş izi var saçlarım seyreldi ve çok araştırıyorum simülatör saç dövmesi bu var olan saçlarımıda kesin dökermi acaba
  Dr Muharrem Kaya
  Dökmeyebilir ama renk değişirse çok sıkıntı verebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir