Postop saç ekimi sonrası temizlik seti

Ekim sonrası yara kabuklu, kanlı, şiş bir kafayla dolaşmak ciddi bir sorundur ve herkes en kısa sürede kurtulmak ister. Kurtulurken de ekilen saçların zarar görmemesini ister, işte tüm bu beklentileri karşılayacak tek ürün post op , ile ilgili ayrıntılı bilgiler. Saç ekimi sonrası temizlikle ilgili olarak ekim yaptıran herkesin kafasını kurcalayan en önemli sorular şunlardır;

Saç Ekimi Yaptıranlar Şu Soruları Sorar

– Kökler zarar görür mü?
– İltihap kapar mı?
– Ekilen yerde iltihap olursa kökler ölür mü?
– Nasıl çabuk temizlenir?
– Kabukları koparırken köküyle gelir mi?
– Hangi şampuanı kullanmalıyım?
– Şampuanı nasıl köpürtmeliyim? Ve daha bir çok soru.

Türkiye’nin popüler saç ekim merkezlerinin formül önerisiyle üretilen post op bu soruların ciddi olanlarının hepsini olumlayacak bir içeriğe sahiptir. İltihaplanma riskini minimize eder, köklerin zarar görme ihtimalini azaltır,pıhtıların ve kabukların daha kolay uzaklaştırılmasını sağlar.

Saç Ekimi Sonrası Yıkama

Bu güne kadar yapılan uygulama şöyleydi, yaygın olarak kullanılan cilt nemlendiricisi bepanthol losyon sürülür yumuşaması için 35-40 dakika sonra yıkanırdı. Bepanthol yağlı bir yapıya sahip olduğu için temizlemek zor olurdu ve hastayı tedirgin ederdi, diğer taraftan nemlendirici yeterince temizlenmezse hava alamadığından altında mikrop çoğalıp köke zarar verebilirdi. Bu ve buna benzer çok sayıda sorun vardı ama bepanthol e alternatif ürün olmadığı için neredeyse her saç ekim merkezi bununla yumuşatıp sonrasında şampuanla yıkama yapardı yada önerirdi. Ekim bölgesinde şampuanın köpürtülmesi de ayrı bir sorundu çünkü köpürtmeye çalışırken yine köklerin zarar görme ihtimali vardır.

Sonunda birileri bu sorunların çözümüne kafa yorup ideal bir ürün çıkarmış, adı Postop saç ekimi sonrası temizlik seti.

Postop Saç Ekimi Sonrası Temizlik Seti

Postop temizlik seti çok sayıda ekim hastası üzerinde denenmiş ve yukarıdaki bir çok sorunu çözdüğü için tıbbi gelişimlerdeki yenilikleri yakından takip eden ekim merkezlerinin rutin kullanımına girmiştir.

Ameliyat sonrası anlamına gelen post op ( post: arkasından, op: operasyon) adı verilen set iki üründen oluşmaktadır

Post-OP Jel ve Köpük şampuan

postop

Bana göre jelin en büyük özelliği içeriğindeki clorhexidin sayesinde sürüldüğü alandaki mikropların % 99.9 unu öldürmesidir, diğer taraftan kolay uygulanması, su tutulduğu anda hemen temizlenmesi, kabukları çok çabuk ve yeterince yumuşatması ve içeriğinde biotin gibi besleyiciler, allantoin ve aloe vera gibi şişlik önleyici ve yara iyileşmesini hızlandırıcı maddeler olması önemli avantajlarıdır,

Köpüğün en önemli avantajı ise normal şampuan gibi köpürtmeye gerek olmamasıdır çünkü şampuanı köpürtürken kökler yerinden oynayıp ölebilir. Hazır köpük olması yanı sıra biotin ve E vitamini gibi saçı besleyicilerin, aloe vera gibi yara iyileştirici ve şişlik azaltıcı madde olması da avantajdır.

Saç ekimi yaptıranların işine yarar bir öneri olduysa ne mutlu bana J

Buradan sonraki yazılar üreticinin sitesinden alıntıdır.

Postop Saç Ekimi Sonrası Temizlik Seti Nasıl Kullanılır

Jel uygulaması
Temizliğe jel ile başlamalısınız.Tüm alana yetecek miktarda jeli pompası yardımıyla avucunuza alınız.Temizlenmesi planlanan ekim ve donör alana 2-3 mm jel tabakası oluşturacak şekilde yayınız. Yayma işlemi sırasında ekilmiş saçlara sert dokunmamaya özen gösteriniz.Jelin kurumasını beklemeden 10-15 dakika içinde orta basınçlı ılık su duşu ile yıkayınız.Jelin yapısı sayesinde pasif duş akımıyla temizlenecektir ancak gerekirse elinizle hafif okşama şeklinde yardım edebilirsiniz. Postop Jel içerdiği clorhexidin sayesinde bölgedeki mikropları % 99.9 oranında öldürücü etkiye sahiptir.
Jelde klorheksidin yanı sıra yara iyileşmesini hızlandıran ödemi (şişlik) azaltan aloe vera ve allantoin, saçın beslenmesini artıran biotin olması da ekimden sonra ortaya çıkan şişlik sorunun daha az olmasına katkı sağlar.

Klorhexidin ameliyat öncesi cerrahların ellerini yıkarken kullandıkları temizlik ürününde ve diş implant ameliyatlarından sonra kullanılan gargara ve benzeri ilaçların içinde bulunan son derece güvenilir bir maddedir.

Köpük uygulaması
Köpük zararlı madde içermeyen saçı besleyicilerle desteklenmiş bebe şampuanı yapısındadır.Jeli yıkadıktan hemen sonra pompası yardımıyla avucunuza doldurduğunuz köpüğü temizlenecek alana kalın bir tabaka olacak şekilde yayınız, 4-5 dakika bekledikten sonra orta basınçlı ılık duşla bolca yıkayınız. Hafif okşama şeklinde temizlenmesine yardımcı olunuz. Köpük şampuan kaliteli bir şampuan içeriğine sahip olduğundan sonraki dönemde de kullanmaya devam edebilirsiniz

Köpüğün içeriğindeki E vitamimi, biotin ve aloe vera yaralı alanda daha çabuk iyileşme, gliserin ve aloe vera sayesinde nem uzun süre korunduğu için kaşıntıda azalma sağlar.

Postop Ne Kadar Kullanılır

postop setEkimi gerçekleştiren doktor farklı bir şekilde önermediyse ekimden 48 saat sonra ilk banyonuzda kullanmaya başlayabilirsiniz. İlk banyodan sonra her gün yıkamanız daha çabuk temizlenmesini sağlayacaktır.

İlk 3 banyodan sonra günde 2 defa yada bir banyoda arka arkaya 2 defa yıkanması durumunda yara kabukları ve pıhtılar 1 hafta içinde temizlenebilir.
Ayrıntılı bilgi için http://www.postop.com.tr/

Saç Ekimi Sonrası İltihaplı Sivilce

İnsan derisinin her noktasında binlerce bakteri yani mikrop vardır, normal deride bu mikroplar sorun yaratmaz ve iltihaba neden olmaz. Deride herhangib bir şekilde yaralanma olduğunda bu yaralanma yerinden mikroplar girerek iltihaba ya da iltihaplı sivilcelere neden olur. Kılın kökündeki bu sivilceli iltihap kök ölümlerine neden olabilir. Kafa derisi çok iyi kanlandığı için sık görmediğimiz bu durum bütün emeklerin heba olmasına neden olabilir.
İltihaplanmayı engellemek için uygulandığı alandaki mikropları % 99.9 oranında öldüren Postop Jel ve Postop köpük şampuan kullanmak yerinde bir davranış olur.

HAKKINDA admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir