Kaş neden dökülür

   Kaş dökülmesi ( madarozis ) farklı sebeplerle ve farklı şekillerde olabilmektedir. Genellikle net sebep bulunamaz ve tedavide buna bağlı olarak deneme yanılma şeklindir yapılır.

Kaş ekimi resimleri ve videoları için instagram.com/kasekimi

   En sık görülen dökülme şekil vermek üzere kaşlar alınırken yanlış alım yapılması sebebiyle köklerin zedelenmesi buna halk arasında kaşlarda küsme denir, kaşlar zayıflayarak kaybolur. kalitesini artırmak için badem yağı gibi doğal ürünler kullanılsada cevap alınamaz ve ekimle sorun çözülür.

Hormonal kaş dökülmesi

Hipotiroidi (bir tür guatr) denilen tiroid bezinin az çalışmasına bağlı olarak gelişen tiroid hormonunun düşüklüğünden kaynaklanan bir durumdur, erken dönemde hipotiroidi tedavi edilirse kaştaki sorun kendiliğinden düzelir.

Trikomania ( çekiştirme tiki )
Kişi ders çalışırken, telefonla konuşurken veya sinirlendiğinde kaşlarını çeker, bir süre sonra bu çekilen kaşlar çıkmamaya başlar. Tek tedavi yöntemi ekimdir ancak hasta ekilenleri de yeniden çekeceği için kesinlikle asıl sorun ortadan kaldırılmış olmalıdır.

Kaşta saçkıran (allopecia areata)

Kaşın yada kaşların bir kısmı yada tamamı dökülür, sebebi  genellikle bulunamaz, tedavide bölge cildinde dolaşımı artırmak için çeşitli doğal yöntemler (sarımsak sürmek) veya ilaçlar (ditranol) kullanılır.
Büyük çoğunluğu bu yöntemlerle geri çıkar ama bir kısmı çıkmaz. Saçkıran olan bölgeye kortizon enjeksiyonu % 80 başarılı sonuç alınmasını sağlar ancak en başarılı sonuç veren tedaviler squarik asit di butil ester (SADBE) ve Difensipron (DPCP) dur ve başarıları birbirine yakındır.
Her ikisinin de başarı oranları % 90-95 civarıdır. Tüm bu uygulamalara rağmen 8-10 ay kaşlar çıkmazsa ekim yapılır. Ancak ekilecek kıl köklerinin de saçkırandan etkilenme ihtimali vardır bunu bilerek ekim yaptırılmalıdır.

 Kaş köklerinin yaralanma veya yanarak zarar görmesi
Yaralanma alanındaki kökler öldüğü için ve yara dudakları arasına yenilenme dokusu geliştiği için  o bölgede kıl oluşamaz. Tek tedavi seçeneği ekimdir. Kalıcı konturdan söz etmeye bile gerek yok, vücudunuzda kıl varsa doğal çözüm olan ekimi tercih edin.

 İleri yaşa bağlı kaş zayıflaması ve dökülmesi
bazı insanlarda zaten zayıf olan kaşlar yaş ilerledikçe dökülür, günlük 10 mg B7 vitamini almak kalite artışı sağlar ancak dökülmeye etki etmez. Ensede alınabilecek kalitede kök varsa ekimle tedavi edilir.

Allopecia universalis (vücuttaki tüm kıllar sebebi bilinmeyen şekilde dökülür)
Tedavisi mümkün değildir,hiç hoş olmasada kalıcı makyaj yapılabilir.

Kaş Dökülmesi Tedavisi

Halk arasında sarımsak, badem yağı gibi ürünler önerilse de bunların anlamlı etkisi olmaz, dökülmede en etkili madde squarik asit di butil ester adlı maddeyi içeren içeren en etkili ilaç saçkıran tedavisinde de kullanılan Sadbe Roll On adlı ilaçtır, roll on uçla günde iki defa ıslatmak beklentiyi karşılayabilir. Sadbe denemeden ekime karar vermeyin.

Kaş Seyrelmesi

Bazı kişilerde doğuştan seyrektir, bu seyrekliğin bir sebebi yeterli kıl olmaması diğer bir sebebi ise yeterli kıl olmasına rağmen tüy gibi olduğu için dolgunluk sağlayamamasıdır. Bir diğer sorun da yukarıdaki sebeplerin bir kısmı nedeniyle kayıpla seyrelmedir.
Bu sorunu olan kişilerin ümitlerini kullanmaya çalışan bazı uyanıklar serum (eeose) adıyla piyasaya kozmetik ürünler sürmüş olsa da bu tür ürünlerin en küçük bir olumlu etkisi olması beklenmez. Boşa para kaybıdır.
Seyrelme için en etkili ilaç saçkıran tedavisinde kullanılan Sadbe Roll On dur, roll on uçla günde iki defa ıslatmak tatmin edici sonuç verir.
Saç dökülmesi tedavisi için üretilen Hairforte Sprey fırça yada ucu pamuklu çubuklarla kaşa sürülürse kalite artışı olma ihtimali vardır.
Dökülme ve diğer sorunları ile ilgili ayrıntılı bilgi için

 http://www.kasekimi.com/kas-dokulmesi-nedenleri

http://www.kasdokulmesi.com/kas-dokulmesi-neden-olur/

Kaştaki Yara İzini Kapatma

Kaştakş yara izi son derece rahatsız edici olmaktadır.Küçücük bir iz dahi olsa yüz bölgesinde en dikkat çekici nokta olmaktadır öyle ki bakan kişinin ilk dikkatini çeken nokta kaştaki yara izi olmaktadır. Kalem ve kalıcı makyajla kapatılsa da en doğru kalıcı ve doğal çözüm ekimdir.
Tecrübeli doktor tarafından doğru teknikle yapılan ekim ile tama yakın düzeltilebilir ve doğal kaşlardan ayırt edilemeyecek bir sonuç elde edilebilir.
Burada dikkat edilmesi gereken nokta ekilecek köklerin ekim açılarıdır, kök cilde kanal açmadan iğne ile delerek yerleştirilmelidir ve bu yapılırken yara izinin çevresindeki kaşlarla aynı açılarla ekilmelidir. Uygun açılarla ekilmezse var olan kaşların arasından diken gibi çıkarak çirkin bir görünüme sebep olur.
Kaşta çirkin görünüme sebep olabilen yaralanmalar;
* Yanık izi
* Yara izi
* Ameliyat izi
* Dikiş izi
Bu tür kaştaki kayıplar çevredeki kaşın yoğunluğu kadar kök nakli yapılarak tama yakın kamufle edilebilir. Yara izi ekimi sonrası görünmez şekle getirilmiş olur bir anlamda tam kapatılır.
İz gibi bölgesel küçük kaş kayıpları da (tik ile sürekli çekilmesi, saçkıran vs) aynı şekilde tedavi edilebilir.
Ekim uygulamaları başlamadan önce iz cerrahi olarak çıkarılıp geri dilkilirdi ancak yine iz kalırdı ve hasta memnuniyeti çok düşük düzeylerdeydi kök nakliyle en ideal şekilde çözülebilmektedir.

kaşta dikiş izi                                                                          Kaş ekim öncesi

kaş ekimi görüntüleri                                                                   Kaş ekimi sonrası

https://www.ideaklinik.com/kas-ekimi-fiyatlari.html

HAKKINDA admin

250 Yorumlar

 1. Merhaba hocam ben kaşlarima bundan altı ay önce sarımsak ve zeytinyağı sürdüm sonra kizarliklik oldu ve kaşıntı oldu bir müddet sonra dökülmeye başladı kaslarim. Doktora gittim krem losyon gibi seyler verdi ama pek ise yaramadi Suanda ise kaşıntı kızarıklık yok fakat diplerinde kepek gibi şeyler var ne yapmam gerekiyor dokulen kaslarim geri cikarmi
  Dr.Muharrem Kaya
  egzama olmuş,tedaviden sonra belki geri gelebilir

 2. Hocam dokulen kas tekrar cikarmi
  Dr.Muharrem Kaya
  nedene bağlı

 3. Merhaba hocam ben de 3 haftadır kaşlarım dökülüyor minoxidil 5 forte deri spreyi kullanıyorum sakal için kaş dökülmesi yaparmı minoxidil 4 haftadir kullanıyorum günlük 3-4 kaş dokuluyor .lütfen acil bilgi verirmisiniz ??
  Dr.Muharrem Kaya
  böyle bir etki beklenmez,nedeni araştırlmalı

 4. slm hocam spreyler ve losyon azdirir demissin kendiligindende cikmiyor kaslarim hangi ilaclari kullanmaliyim yada nasil bir yontem uyugulamaliyim
  Dr.Muharrem Kaya
  🙁

 5. Hocam kaşlarım 6 aydır dökülüyor ama kara kaşlı ve sığ kaşlarım olduğu için bi azalma yok bütün tahlillerimi yaptırdım bir şey çıkmadı saçımda seborik dermatit vardı bi süre sonra kaşlarımda kaşınmaya ve küçük küçük beyaz kepeklenme olduğunu fark ettim bir cildiyeciye görünme kararı aldım da hocam seborik dermatit için ne yapabilirim nedeni içsel midir dış etkenlerden dolayı mı oluşuyor ne yapmalıyım
  Dr.Muharrem Kaya
  seboreik dermatit nedeni bilinmeyen bir hastalık,stresle birlikte artış gösterir.climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsiniz.eğer şiddetli ise dermotto losyonda kullanmanızı öneririm

 6. mrb hocam bu seboreik dermatitten dokulen kaslar icin sabde yada minoksil kullanabilirmiyim kaslarin iyice seyreklesti hocam bi care bulmaliyim tekrar gurlestirmek icin babamin kaslarida seyrek acaba genetikmi dokulme yoksa egzemadanmi oluyor
  Dr.Muharrem Kaya
  sprey yada losyonlar egzamayı azdırabilir.

 7. Hocam merhabalar. Benim kaşlar önce seyreldi sonra döküldü ama tamamen değil , doktora gittim betasalic losyon verdi kullandım çıktı ama bir kaç zaman sonra tekrar döküldü ve tekrar gittim bu sefer betasalic merhem verdi 3 hafta kullandım ve kaşlarım tamamen döküldü ilacı bırakalı 3-4 hafta olmasına rağmen kaşlarım çıkmadı. Sizce nedendir ?
  Dr.Muharrem Kaya
  Sadbe losyon kullanmanızı öneririm.şikayetiniz kaşkıran gibi duruyor.sadece kaş hattına uygulayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir