Ben tedavisi öncesi ve sonrası

Ben tedavisinde hastaların en çok tedirgin olduğu şey tedaviden sonra kalacak izi kalacağıdır. Ben tedavisinin yapıldığı tekniğe göre oluşan izin miktarı çok değişkendir.

Yöntemlere göre oluşacak izleri şu şekilde tarif edilebilir.

Ameliyatla ben
Benden daha kötü görünen çizgi şeklinde izi kalır, dikişler estetik dikiş şeklinde atılmadıysa bu durumda balık kılçığı şeklinde çok daha kötü izi kalır. Ameliyatla alma işlemi devlet hastaneleri dışında kullanımı pek kalmamış bir yöntemdir.

Lazerle ben tedavisi
Daha çok yüzeysel koyu renkli benlerin tedavisinde kullanılır,hiç iz kalmaz diyecek kadar hafif bir iz kalabilir.

Buharlaştırmayla tedavi
Özellikle kabarık ve et beni gibi benlerin tedavisinde en etkili çözümdür, sivilce izinden hafif bir izi kalabilir veya hiç kalmayabilir.

Radyo frekansla tedavi
Buharlaştırmaya benzer bir yöntemdir lazer uygulanan benlere de uygulanabilir,sonuçları lazer ve buharlaştıma gibidir.

Krio terapi
Öldürülecek dokunun derinliği belirlenemediği için sorun olduğu gibi kalabilir veya derin çukurluk oluşabilir.ben tedavisi öncesi sonrası resimleri

Ben aldırma izi

Tedavisini yaptıracak kişinin aklına en sık takılan sou “iz kalırmı” sorusudur. Vücudu örten cilt yaralanmalarının hepsi o bölgede oluşan yeni bir dokuyla iyileşir,yaralanma ne kadar büyük ve derinse oluşacak izin miktarı da buna paralel olarak belirgin ve rahatsız edici olur.
Buna ek olarak kesilen yerin nasıl dikildiği de önemlidir, gizli dikişle kapatılırsa düz bir çizgi şeklinde olan iz normal dikiş atıldığında balık kılçığı gibi görünür.
Teknolojiyle yapılan tedavilerde doku harabiyeti minimal düzeyde tutulduğu için oluşan yara izi miktarı da az olmaktadır.
Yöntemler arasında en abartılı skar ameliyatla alma yöntemi sonrası görülür.Oluşan iz miktarı benin büyüklüğüyle orantılıdır ve benin çapının 2 katından daha uzun bir izi kalır.
Örneğin 1 cm çapında yuvarlak bir ameliyatla alındığında 2-2.5 cm uzunluğunda bir izi kalır. Belirgin bir izin kalması sizin için önemliyse teknolojik tedavileri (lazer, radyo frekans,buharlaştırma gibi) tercih etmelisiniz.
Ameliyattan sonra ne kadar izin kalacağı aşağıdaki resimde net bir şekilde görülmektedir.
Resimde gördüğünüz yara izi hemen altındaki büyüklükte bir başka benler alındıktan sonra ortaya çıkan izdir ve dikkat edilirse oluşan benden daha çirkin görünmektedir. Beninizi aldıracaksanız teknolojik tedavileri araştırmadan ameliyata razı olmamalısınız.

Ben ameliyatından sonra kalan iz miktarları
ameliyatla ben alma sonrası iz kalırmı     ben aldırma iz bırakırmı

.Ameliyatsız tedavi sonrası kalan iz miktarı

iz bırakmayan ben tedavi yöntemi

Ameliyatsız ben tedavisi

Yüzün görünen alanlarında olan cildin koyu renkli veya ciltten kabarık görsel sorunları çok dikkat olur. Her ne kadar bazı kişiler bu tür nevüsleri kendilerine yakıştırsalar da genellikle hastayı estetik olarak rahatsız eder.
Diğer taraftan özellikle koyu renkli benlerin ileri yaşlara kadar kalması düşük ihtimalle de olsa kansere dönüşebilmektedir. Gerek bu kanserleşme riskini ortadan kaldırmak gerekse estetik sorunu düzeltmek için en mantıklı ve bilimsel yaklaşım var olan benin tedavisinin yapılmasıdır, diğer bir deyimle alınmasıdır.
Çene bölgesi gibi yüzün görünür alanındaki benlerin tedavisi en az iz kalacak yöntemle yapılmalıdır ameliyatla alınması benden daha çirkin bir görünüme sebep olabilmektedir bu sebeple fark edilmeyecek kadar iz bırakan ileri teknolojik cihazlarla yapılmalıdır. Öyle ki benini ameliyatla aldırdığında oluşan izler sebebiyle aldırdığına pişman olan insanlar da vardır.
Resimde görüldüğü gibi doğru tedaviyle yapılan tedaviden sonra fark edilir bir izi kalmamaktadır. Kalan izi görebilmek için çok yakından dikkatli bakmak gerekir.
Ameliyatsız tedavilerde iz kalmaması gibi önemli bir avantaj yanı sıra yar bakımı, pansuman, kanama, iltihaplanma, dikişlerin açılması gibi sorunlarda yaşanmaz.
Ben tedavi fiyatları için tıklayın

Ben sildirme

Aslında tarif olarak çok uymamakla birlikte cilt lekelerinin tedavisinde sildirme kelimesi kullanıldığı için bende de kullanılmaktadır. Daha çok yüzeysel ve koyu renkli nevüslerin lazerle tedavisi için kullanılmaktadır,ancak diğer benlerde farklı teknolojilerle yok edilebilmektedir.
Vücuttan kabarık olsun veya olmasın tüm benler teknolojik cihazlarla yok edilebilir buna silme yada alma denebilir önemli olan uygun teknoloji kullanarak en az izle beni yok edebilmektir. Her ne kadar toplumda anlamsız bir kanserleşme korkusu olsa da temelde estetik amaçlı yapılan tedavi şeklidir.

ben sildirme
Benlerinizden rahatsızsanız bu konuda birikimli ve özellikle teknolojiye sahip klinikleri araştırmalısınız yoksa benden daha çirkin bir ize sebep olacak ameliyata ikna edilirsiniz.
Unutmayın hiçbir benin ameliyatla tedavisi gerekmez her tür ben lazer, elektrokoter, krio ve radyo frekansla tedavi edilebilir. İstenilen her benden yapısı nasıl olursa olsun ameliyata gerek duymadan punch denilen aletle inceleme amaçlı parça alınabilir.

Çenede ben tedavi öncesi
ben aldırma yöntemleri

Çenede ben tedavi sonrası
iz bırakmayan ben aldırma yöntemi

Sirkeyle ben tedavisi nasıl yapılır

Benlerin tedavisinde bitkisel tedavilerin yan etkilerinin daha az olacağı düşüncesi insanlar arasında tercih sebebi olabilmektedir. Durum gerçekten böylemidir tabiî ki değildir özellikle ben gibi gözle görülür elle tutulur sorunların çözümünde ne yazık ki bitkisel ürünler etkili olamamaktadır. Ekli resimde göreceğiniz vaka beni elma sirkesiyle tedavi etmeye çalışmış bir kişiye ait. Elma sirkesi asit yapısında bir maddedir ve yoğun bir şekilde sürüldüğünde yakma etkisi vardır ancak sadece bene uygulanmaya çalışılsa da etrafa da bulaşıp yanık yapabilmektedir.

sirkeyle ben tedavisi (yakın)

Resimde de görüleceği gibi sirke sürülen benin yeterince etkilenmemiş ama etraf ciltte yanık olduğu görülmektedir. Yanığa bağlı leke ortaya çıkmıştır.

Tüm hastalıklarda olduğu gibi bitkisel de olsa tedavinin mutlaka bilimsel çalışmalar yapılmış olanlarını tercih edin.

https://www.ideaklinik.com.tr/ben-tedavisi/
http://www.ideaklinikbakirkoy.com/ben-tedavisi-yontemleri/

HAKKINDA admin

5 Yorumlar

 1. Hocam kahverengi et benim var doktora gittim sadece ameliyatla alinir dedi acaba bu buharlastirma ile felnada alinamazmi? Ve devlet hastanelerinde buharlastirma yapabiliyorlarmi yoksa sadece özeldemi?
  Dr.Muharrem Kaya
  ben tedavisine yönelik teknoloji devlet hastanelerinde olmayabilir.ameliyatla tedavi olursanız daha büyük iz kalır.05426210888 nolu telefonabeninizin fotoğrafını gönderbilir,tedavi yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 2. Hocam merhaba iki ay once diz kapagimin arkasindan ben aldirdim patolojide birsey cikmadigini soylediler ama yaram hem iyilesmiyor kabarik ve kipkirmizi duruyor hem de cok agriyor. Cevresiyle beraber. Aldirdigim yerde damarlarima kadar agri ve aci hissediyorum. Banyo sonrasinda rengi siyaha yakin bir hal aliyor. Cevresinde de renk degisimi oluyor. Patoloji sonucunun hatali veya karismis olma ihtimali var mi hocam yoksa temiz cikan benlerin iyilesme surecinde gorulebilen bir durum mudur bu agri ve kizarikliklarin gecmemesi? Cok endiseliyim.
  Dr.Muharrem KAYA
  yerleşim yeri pek rahat bir alan olmadığı için bu tür şeyler olabilir diyeceğim ama süre çok uzamış aldrdığın yere ontrole gitmeni öneririm

 3. Dudak kenarımda ben var ve yüzümün çeşitli bölgelerinde ben var hafif kabarik bunlarin yok edilmesi seansta tamamlanır ve ücretini ogrenebilirmiyim?
  Dr.Muharrem KAYA
  ben tedavisi yapan merkezlerle görüşmelisin.ben tedavi yapmıyorum.kullanılan tekniğe göre tek seansta düzelir

 4. benim burnumda iki tane birisi tam yesil mecimek buyuklugunde kahverengi kabarık benlerim var aldırmak istiyorum her hangi bir zararı var mı önce hangi branşa gitmem gerekiyor vereceginiz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim saygılarla
  Dr.Muharrem KAYA
  bilinen bir zararı yok, hatta beni aldırınca benden kaynaklanan risk te ortadan kalkar
  branşın önemi yok teknolojiye sahip yani her yöntemi kullanan klinik araştırın

 5. Benim yanığımda 6 ben var ama et değil yani deriden kabarık değil lazerle ben aldırsam zararı var mı ve iz kalır mı ?
  Dr.Muharrem KAYA
  zararı olmaz,farkedilir iz kalmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir