Basur Ameliyatı Ücreti

Sayfada yöntemlerin ücretlerini ayrıntılı olarak görebileceksiniz. Hastalıkların farklı tedavi seçenekleri ve bu seçeneklere göre değişik fiyatları olabilir, diğer taraftan aynı ameliyat farklı kurumlarda çok farklı fiyatlara yapılmaktadır. Bir diğer önemli faktörde hastanın resmi belgesinin olup olmamasıdır. Resmi belgesi olan biri basur tedavisini devlet hastanelerinde ücretsiz yaptırırken, özel hastanelerde fark ücret ödeyerek yaptırabilmektedir.
Maille veya telefonla fiyat sorulduğunda anlamsız olsa da genellikle muayene sonucuna göre bedel belirlenir gibi yuvarlak cevaplar verilmektedir. Bu konuda internet sitesinde fiyatlarını yazan tek klinik idea’dır. Hastaya yada hastanın ekonomik gücüne göre verilmemiş ve tek ücret uygulamasına gidilmiş olduğu görülmektedir.

iç dış basur beraber
Basur Ameliyatı Ücretleri
Görülebildiği kadarıyla basur ameliyat fiyatları şu şekildedir.

Lazerle Basur Tedavi Ücreti

Bu ücretler lazer, lastikle boğma yöntemleri ücretleridir. Genellikle iki yöntem birlikte uygulanır ancak tek ücret alınır.
Fiyat uygulaması basurun derecesine veya kullanılacak teknolojiye bağlı olarak değiştirilmemekte ve lazer ve RBL yöntemleriyle tedavi edilen her hemoroid hastasına aynı fiyat uygulanmaktadır. Ameliyat dışında tahlil, muayene, konsultasyon vs adlar altında hastadan ayrıca para talep edilmemekte ve her şey dahil fiyat uygulanmaktadır.

Basur boğma tedavisi

Lastikle basuru boğma genellikle lazerle birlikte uygulanır ve tek ücret alınır. Dış basurda asla kullanılmamalıdır çünkü dayanılmaz ağrıya sebep olur. Basuru lastikle boğma tedavisi sadece iç basur tedavisinde kullanılmaktadır. Memeyi vakumla emerek içine çekip bağırsağa yakın tarafına lastik halka koyan alet yardımıyla yapılır.Hemoroidin dibine konan lastik halka memeye giden kanı tamamen keser. Kan gitmeyen hemoroid memesi 2-6 gün içinde çürüyüp dökülür.
Meme belirgin ölçüde küçülür.Kopup düşen alanda sağlıklı doku oluşumu sayesinde bölge daha sağlam hale gelir. Ayrıca zeminde oluşan iyileşme dokusu sarkma eğiliminde olan gevşek dokuları barsak çevresindeki yapılarak yapıştırarak var olan bağırsak sarkmasını da tedavi eder.
Boğma yöntemi ameliyatsız yöntemler arasında en etkili ve pratik olanıdır.
* Tedavi sonrası ağrı ameliyata kıyasla çok azdır
* Kanama çok seyrek görülür vede önemsiz düzeyde olabilir.
* Yataklı tedavi olmadığı için tedavi maliyeti düşüktür.
* Dışkı tutamama gaz kaçırma gibi problem asla yaşanmaz
* Makat darlığı oluşmaz.
* İşgücü kaybı azdır.
* Tekrarlama ihtimali düşüktür.
* Çok kolay uygulanır.
* Narkoz ve bölgesel uyuşturma gerekmez
* Kısa sürede uygulanır (5-10 dakika)
*Hastanede günlerce yatmak gerekmez.
* Muayenehane şartlarında yapılabilir.
Boğma yönteminin olumsuzlukları;
* 1 ile 4 saat arası süren bir dolgunluk hissi olabilir kendiliğinden geçer.
* Seyrek olarak yanma hissi olabilir.
* Lastik halka makata yakın yere konduysa şiddetli ağrı olabilir.
* Seyrek olarak çok ıkınmaya bağlı olarak oluşan pıhtı kopup kanama yapabilir.
* İleri derece vakalara uygulanmaz.
* 2 defa uygulamak gerekebilir.
Basuru lastikle boğma tedavisi 1.-2. ve 3. derece basurlarda en seçkin tedavi metodudur. Özellikle 2.ve 3. derece iç hemoroidlerde ilk tercih olmalıdır.
lastikle hemoroidi boğma ameliyatı

THD Fiyatları

THD yönteminde bir defa kullanılıp atılan malzemeler olması, narkoz ve hastane ortamı gerektirmesi sebebiyle maliyetler daha yüksektir. Hastanın tedavisini yaptırmak istediği hastaneye göre  değişmektedir.

Merkezlerimizde hemoroid tedavi ücreti 3500 TL’den başlar, basurun çeşidi ve derecesine göre 7000 TL’ye kadar çıkabilir.

Doktor Önerisi
Fiyatlar tabiki önemlidir ama benim önerim genellikle fiyatların değil öncelikle kalitenin, teknolojinin ve tecrübenin daha dikkatli araştırılması şeklinde olmaktadır. Para nasılsa kazanılır ama kötü bir yöntemin sonucu ömür boyu sıkıntı çekebilirsiniz. Özellikle makat darlığı ve dışkı, gaz kaçırma gibi yan etkiler gözardı edilmemelidir.

Diğer tedaviler için ödeyeceğiniz bedelleri de şöyle sıralayabiliriz.

Ameliyat ücretleri

Buradaki rakamlar verileri internette paylaşan tek tedavi merkezi olan Idea klinik fiyatlarıdır başka klinikler bu fiyatlardan sorumlu değildir. Aşağıda yer alan 2021 yılı için geçerli olup, sonrasında fiyat değişikliği olabileceği gibi sabitte kalabilir. https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri-bilgisi.html

Kıl dönmesi ameliyat fiyatları

Mikrosinüsektomi tedavi ücreti SGK’sı olanlara muayene ücreti dahil 3500 TL’den başlamaktadır. Hastalığın düzeyine, uygulanacak yönteme ve kullanılacak malzemelere ve diğer değişen durumlara bağlı olarak 7000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Anal fissür (makat çatlağı) ücretleri

LİS ameliyatı SGK sı olana 3500 TL’den başlamaktadır. SGK sı olmayana 7000 TL’den başlamaktadır.

Botoxla tedavi SGK’sı olana 2750 TL, SGK’sı olmayan hastalara ise 5500 TL’dir.

Ben aldırma ücretleri ;

Tek ben 800 TL’den başlarken, eklenen her ben  400 TL’den başlar. Hastanın SGK ve diğer resmi kurum üyeliği varsa ilk ben de indirim uygulanmaktadır, ilk ben 400 TL’den başlarken, eklenen her ben 200 TL’den başlar.

Varis tedavi ücretleri

varisin yaygınlığı, kullanılacak teknolojiler ve gerekebilecek seans sayısına göre fiyatlar 1000 TL’den başlamakta ve çok aşırı derecede yaygın varislerde 12000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bu varis tedavi bedeli sadece ilk seansta alınmakta ve tedavi tamamlanıncaya kadar ek masraf çıkarılmamaktadır. SGK, Emekli Sandığı, TSK gibi resmi kurum üyesi olmayan özel sigortalı yada özel hastalar bu fiyatların 2 katını öder.
Variste uygulamalar sonlandırma ve takip garantili yapılmaktadır. Varis tedavi sonrası hasta takip edilmekte ve 1 yıl süresince varisle ilgili herhangi bir şikayet olması durumunda ücret almadan devam edilmektedir.

Makat siğili tedavi ücretleri

İleri olmayan vakalarda 2000 TL’den başlar, Çok yaygın vakalarda 5000 TL’yi bulabilir. Bağırsaklara kadar ilerleme gösteren vakaların ücreti artış gösterebilir. En doğru ücretlendirme muayene esnasında yapılabilmektedir.

Genital kondilom fiyatları

İleri olmayan vakalarda 2000 TL’den başlar, Yaygın vakalarda 5000 TL’yi bulabilir. Aşırı ilerleme gösteren vakalarda artabilir. Doğru ücretlendirme için muayene olmanız gerekmektedir.

Yağ kisti alma ücreti

Kist büyüklüğü 2 cm ye kadar 1000 TL’den başlamaktadır, aynı anda birden fazla yağ kisti alınırsa 2.yağ kistini alma 500 TL’den başlamaktadır. Resmi kurum üyesi olmayanlar bunun 2 katı öder. Bu tür iyi huylu urlar 3-4 mm olabildiği gibi 15-20 cm büyüklüğünde de olabilmektedir. 2 cm den büyük yağ kistlerininki muayeneyle belirlenmektedir. Büyük olanların ücreti da yaklaşık küçüklerin iki katı bedelle yapılıyor.

Kafada yağ kisti tedavi ücreti

Resmi kurum hastalarına 2000 TL’den olmayanlara 1000 TL’den başlamaktadır, SGK olanlara % 50 indirim uygulanır. Çok büyük yağ kistlerinin bedeli değişebildiği için 2 cm den daha büyükler muayeneyle belirlenir.

Siğil tedavi ücreti

SGK’lı hastalara tek siğil 400 TL’den başlarken, eklenen her siğil 200 TL’den başlamaktadır.. SGK’sız hastalara tek siğil 800 TL’den başlarken, her eklenen siğil 400 TL’den başlamaktadır.

Hemanjiom tedavi ücretleri
Yaygınlığına, tipine, bulunduğu alana göre çok değişmektedir. Bedel ileri teknolojik araştırmalar (anjio, MR, doppler vs) ile belirlenir.

Sakal ekimi fiyatları

Ekilecek kök (foliikül) sayısına göre bedeli belirlenir, ekilecek kök sayısı da kişinin beklentisine göre değişir. 1 kök sakal ekimi 7, kökler sakaldan alınması halinde 10 TL olarak ücretlendirilmektedir. Ekim yapılacak alanın genişliği ve kişinin sıklık beklentisine göre 300 – 5 000 kök arası ekim yapılabilir.

Bıyık ekimi fiyatları

Ekilecek kök sayısına göre belirlenir, ekilecek kök sayısı da kişinin beklentisine göre değişir. 1 kök bıyık ekimi 10 TL,  sıklaştırma için genellikle 300 kök yeterlidir ancak hiç bıyık yoksa 500-600 kök ekilebilir.

Kaş ekim fiyatları

Ekilecek kök sayısına göre bedeli belirlenir, ekilecek kök sayısı da kişinin beklentisine göre değişir. 1 kök kaş ekimi 10 TL, en çok limit olan 300 kök yeterli olmaktadır.

Her 3 ekim işleminde de 300 follikül limit uygulaması vardır yani 200 follikül te ekilse 300 follikül bedeli ücret alınır.

Tüm bu bedeller internette fiyatlarını yazan https://www.ideaklinik.com/ dan alınmıştır.

https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri-bilgisi.html

HAKKINDA admin

One comment

  1. Hocam ikinci derece hemoroit hastasıyım lazerle ameliyat olmak istiyorum ücret hakkında bilgi verirseniz memnun olurum (Emekli sandığına tabiyim) Teşekkürler.
    Dr.Muharrem Kaya
    tedavi ücretlerine bu linkten bakabilirsiniz.yinede tedavi yöntemine muayene ile karar verilir.http://www.hemoroidklinigi.com/tedavi-ucretleri.asp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.