Sawpoo şampuan

Dünyada en fazla çeşidi olan kişisel bakım ürünü şampuanlardır,yüzlerce firmanın binlerce ürünü vardır.Her şampuan kendi adına bir şeyleri öne çıkararak piyasada tutunmaya çalışmaktadır.Bu makalede ele alınan sawpoo şampuan tüm bu iddialardan arındırılarak incelemeye alınmıştır.
Genel olarak şampuanlar saçı temizlemek amacıyla kullanılır ancak içeriğine çeşitli maddeler eklenerek dökülme,kepek,sebore,mantar gibi sorunların tedavisinde de önerilmektedir.
Saç dökülmesinin tedavisi bilimsel ilaçlarla yapılmalıdır işin doğrusu budur.Ancak şampuanlarla dökülme durdurmaya çalışılıyorsa bu konuda sawpoo tercih edilebilir.
Tercih sebebi olarak şunlar sayılabilir
Saw palmetto özütü LSSRE saç dökülme sebebi DHT yi engeller
Biotin saç kalitesini arttırıp kırılarak dökülmeleri engeller
Isırgan otu suyu dökülmeleri engeller.
Saça ve cilde zarar verebilecek SLS, SLES, Paraben,tuz, boya, parfüm içermez.
saw palmetto şampuan

HAKKINDA admin

30 Yorumlar

 1. Merhaba 28 yaşında bir erkeğim saçlarımın ön yan kenarlarında kellik başladı 2 yıldır böyle ne önerirsiniz yagliydi eskiden çoktu saçlarım saglikliydi şimdi öyle değil ayrıca eşim de saçları ince telli çok çabuk yıpranan birbirine dolanan bir saça sahip ve kuru saçı bize ne önerirsiniz hocam
  Dr. Muharrem Kaya
  Xpecia tablet ve hairforte yada minoxil başlayabilirsin, eşinde çocuk düşünüyorsa xpecia tablet kadın formunu başlayabilir. Eğer planınızda çocuk yapmak varsa sadece HP biotin tablet 10 mg kullanabilir.

 2. Merhabalar, benim uzun süredir saç dökülmem var. Birçok doktora gittim ancak pek bir etkisi olmadı saçlarım su gibi akıyor , kan değerlerim normal çıkıyor.
  Sizce sawpoo ‘yu kullanabilir miyim yani herhangi bir zararı olur mu? Çünkü ne kullanacağımı şaşırdım artık.Bir de sadece önlerde hafif (az) kabuklanmalar var yinede sawpoo kullanılabilir mi?
  Dr. Muharrem Kaya
  Önlerdeki kabuklanmalae egzama düşündürüyor, dermatologa gidin.

 3. Sebahattin Özyürek

  Merhaba hocam size bir sorm olucaktu bnm saclarm ince telli seyrek sampuan olarak ne öneriyornz bn sawpoo kulanmayı düşünurm bde Kerastase Densifique Bain Deyi çok öneriyorlar b nedir hocam ne işe yarar bu şampun sampunı saçımxa sıcak suylamı yıkanr soğuk suylamı hocam bilgilendirsenz sevinirm
  Dr.Muharrem Kaya
  sawpoo kullanabilirsiniz.saçınızı ılık suyla yıkayın

 4. merhaba ben bundan beş sene önce saçlarımın rengini açarken oksijenli suyla yaktım ve saç derisinin üzerindeki tabaka hasar gördü ve bu yüzden saçlarım sağlıklı bir şekilde uzamıyor mısır püskülü gibi ne yapmam gerekiyor
  Dr.Muharrem Kaya
  saçlarınız da yeterli düzelme oluncaya kadar hairforte sprey ve xpecia tablet kullanmanızı öneririm

 5. SAÇIM OREYELDEN DOLAYI YANDI KOPTU ÖNERECEĞİNİZ BİR ŞAMPUAN VARMI?
  Dr.Muharrem Kaya
  sizin şampuandan çok biotin yada xpecia tablet kullanmalısınız

 6. Hocam sawpo şampuanı seboderm le dönüşümlü olarak kullana bilirmiyim yani 1 gün sawpo 1 gün sebodermle
  Dr.Muharrem Kaya
  saçlarınızda yağlanma ve kepek varsa kullanabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir