En İyi Bit İlacı

Biti % 100 öldüren ilaç bit tedavisinde en etkili ilaç olarak tanımlanır. Bit tedavisinde genellikle sprey ve şampuanlar gelir. Eskiden tabletler kullanılırdı ancak yan etkileri kullanım zorluğu, başarısının düşük olması sebepleriyle artık kullanılmamaktadır.
Ürün olarak daha çok bir firmanın ürününü ele aldım burada iki amacım vardı birincisi üretici ilaç firmasının işi saç sorunları, ikincisi setin tedavi etmek yanı sıra bir sene boyunca da korunma sağlamasıdır. Bu özellikte başka ilaç görmedim.

En İyi Bit İlacı Şu Özellikleri içermelidir
en iyi bit ilacı

Biti, yavrularını ve yumurtalarını tek uygulamada % 100 yok etmeli
Çocuklarda güvenle kullanılabilmeli
Yan etki yapmamalı
Cildi tahriş etmemeli
Zehir içermemeli
Tekrarlamasını engellemeli
Kolay temin edilmeli
Ekonomik olmalı
Öldükten sonra temizliğin iyi yapılmasını sağlayacak kaliteli tarak olmalı
Tüm bu özellikleri dimetikon içeren ilaçlar içermektedir. Dimetikon içeren ilaçlar arasında en doğru şekilde sunulan Pedikap Saç Biti Tedavi Setidir. Set olarak sunulmasının çeşitli özellikleri vardır.
– Sprey ve şampuan birlikte sunulduğu için iki ayrı ürün almak gerekmez
– Başarısı doğru uygulandığında % 100 dür.
– Sonraki bir yıl boyunca tekrar bitlenmeyi engeller
– Şampuanı bebek şampuanı içeriğindedir, göz yakmaz
– Zararlı hiçbir madde içermez
Tarak setin içindedir diğer firma ilaçları gibi sadece plastik tarak değil hem plastik tarak hem de çelik tarak bulunması tüketiciye büyük kolaylık sağlar.
Türkiye’nin saç sorunlarının tedavisine yoğunlaşmış tek ilaç firması Hair Pharma güvencesi ve tecrübesiyle üretilmektedir.
Pedikap Saç Biti Tedavi Seti spreyi şampuan ve taraktan oluşmaktadır.

Pedikap Sprey
pedikap

100 ml dir. % 4 dimetikon % 96 siklometikon bulundurur. Çocuklar dahil her yaş gurubunda ve her iki cinsiyette de güvenle kullanılabilir. Parazitin nefes borusunu tıkayarak nefes almasını engeller. Nefes alamayan parazit boularak ölür. Etkisi boğma şeklinde olduğu için bitler zamanla ilacı tnıyıp etkisiz hale getiremez. Her tr saça uygulanabilir ve kısa da olsa uzun da olsa bitlerin tamamının ölmesi kesindir başarısı % 100 dür. Saçın uzun veya kısa olması başarıyı etkilemez. Uzun saçın ölü bitlerden arındırılması daha zordur. Kısa saçta ölü parazit temizliği son derece kolaydır, hatta çok kısa ise ölüleri temizlemeye bile gerke olmayabilir.

Bit İçin Şampuan

Rahat uygulanan, göz yakmayan, paraben gibi zararlı kimyasal maddeler içermeyen, saçta kayganlık sağlayarak kırılmayı engelleyen ve ölü bitle yumurtalarının kolaylıkla temizlenmesini sağlayan içerikle üretilmiş bir şampuandır. Tedavi dışındaki zamanlarda da temizlik amacıyla rahatlıkla kullanılabilir. 1-2 haftada bir kez kullanılması ile bir yıl boyunca yeniden bit oluşumunu engeller.

Metal Bit Tarağı
metal bit tarağı

Bit, sirke ve yavşakların saçtan kolaylıkla temizlenmesini sağlayacak kadar sık dişli bir taraktır. Tarağın diş yapısı sirke ve yavşakları temizlerken daha az saç kırığına neden olacak şekilde dizayn edilmiştir. Çelik taraklar ve plastik taraklar vardır, plastik tarakların dişi çabuk kırıldığı için tüketiciyi yarı yolda bırakabilmektedir. En doğru yaklaşım her iki tarağında aynı kutuda sunulmasıdır. Böylece kullanıcı hangisini isterse onu kullanabilir. Metal bit tarağı sprey veya şampuan olmadan ayrı olarak tek de satılmaktadır.

Pedikap Set Nasıl Kullanılır ?

Uygulama üç aşamalıdır.

Pedikap Sprey uygulamasıbit nasıl temizlenir

Sıradan şampuanla yıkanmadan sonra saçı kurutun. Pedikap spreyi kuru saça uygulayın. Spreyi özellikle saç diplerine olmak üzere tüm saçı ıslatacak kadar püskürtün. Tüm kafa derisi ve saçın ıslak olduğundan emin olana kadar püskürtmeye devam edin. Kulak arkaları ve ense bölgesi en sık gözden kaçan alanlardır, net bir şekilde bit veya sirke göremeseniz de bu bölgeleri de dikkatle ıslatın. Tüm saçın ve kafa derisinin ıslandığından emin olmalısınız. 15 dakika sonra pedikap set içeriğindeki şampuanla yıkayın, yıkamayıp spreyin daha uzun süre kalmasının hatta akşam uygulanıp sabaha kadar kafada kalmasının hiçbir sakıncası yoktur ancak sürenin 15 dakikadan daha kısa tutulması bitlerin boğulması için yeterli olmayabilir.

Pedikap Şampuan Nasıl Uygulanır

Şampuanla özellikle saç diplerini daha dikkatli olmak üzere yıkayın. Yıkama işlemi bittikten sonra bol ılık suyla durulayın, saçın ıslaklığını havlu ile alın ve tam kurumadan ölmüş olan bit ve yumurtalarını saçlardan uzaklaştırın. Sonraki dönemde sadece şampuanın 1-2 haftada bir uygulanması tekrar bit oluşmasını engelleyecektir.

Pedikap Satış

Satın almak için
http://satis.hairpharma.com.tr/home/34-pedikap-sac-biti-temizlik-seti.html

Ölü Bit ve Yumurtaların Saçtan Temizlenmesi

Bit yumurtalarını saça bırakırken tükürük gibi yapışkan bir salgıyla saçın dibine yapıştırır bu sebeple yumurtalar yapışık olduğundan normal yıkamayla uzaklaştırılamaz. Yıkama sonrası bit ve yumurtalarının ince dişli tarakla temizlenmesi gerekir. Fiziki temizlik işlemini kusursuz yapmak yani geride yumurta bırakmamak için şunlara dikkat etmelisiniz. Her kısmı temizlediğinizden emin olmak için öncelikle saçı 6-8 tutam olacak şekilde ayırın ve küçük tokalarla tutturun. Her tutamı temizlemelisiniz. Temizleme işlemine kafa derisine en yakın noktadan başlayıp tarak saçın ucuna gelinceye kadar sürdürün. Her defasında tarağı ya silin yada ılık sudan geçirin. Bitin yaşam evrelerinin farklı olması sebebiyle 1 hafta sonra dikkatlice kontrol edin geride kalmış olabilecek sirke ve yavşaklar varsa yeniden uygulayın. Ölmüş bitlerin saçta kalması tekrarlamasına neden olmaz ancak kirliilik ve tedirginlik yapabilir.
Pedikap Set yukarıda tarif edildiği şekilde kullanıldığında tedavi başarısı % 100 dür ve bir sene boyunca çocuğunuz tekrar bitlenmez. İki haftada bir defa şampuan kullanarak “çocuğum acaba yeniden bitlenir mi?” tedirginliğinizden kurtulursunuz.
Bu tür parazit kaynaklı hastalıklarda bir diğer sorun da ailenin diğer bireylerine bulaşmasıdır. Hastanın tedavi edildiği günlerde ailenin tüm fertleri kontrolden geçirilmeli ve onlarda da bitin olup olmadığından emin olunmalıdır. Az sayıda sirke dahi olsa o kişi de aynı günlerde tedavi edilmelidir yoksa yumurtalar ev içinde kişiden kişiye dolaşır.

Gazyağı İle Bit Temizleme

Son derece gereksiz bir uygulamadır, önerilmez, başarısı düşük ve riskli bir uygulamadır. Eskiden ilaca ulaşılamadığı için köylerde kullanılırmış, artık tamamen terk edilmiştir.

Mayonezle Bitten Kurtulma

İnternette birileri paylaşmış. Belki mümkündür ama bilimsel desteği olmadığı için çok güvenilmemelidir. Denemekte sakınca olmadığı için denenebilir ancak tamamen temizlendiğinden emin değilseniz gerçek bir ilaç kullanmalısınız.

Bit nasıl bulaşır ve bitten korunma yolları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Konu hakkında bilimsel çalışma
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4475297/

HAKKINDA admin

6 Yorumlar

 1. Merhaba hocam ilaç kullanımı dışında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?ve ilaç zor geçen bir saçta kaç gün aralıkla kullanılmalı?
  Dr.Muharrem Kaya
  haftada bir kullanabilirsiniz.saçlarınızı toplu tutun,başkaları ile çok yakın temasta bulunmayın

 2. Sn .doktor benim problemim kuş biti larvaları vücuduma geçti muhabbet kuşum bitlendi ben onun örtüsünü silkeledim ve larvalar bana geçti ve üzerimde yürüyorlar yani deri altında ve ısırıyorlar neolur bana yardım edin bütün vücudumdalar
  Dr.Muharrem Kaya
  dermatologa gitmelisiniz.

 3. Mrhb hocam 2 yasinda oğluma bit bulaştı 10 gündür temizleyemiyoruzz saçı uzun kesmedk kwelda kullandık şirkeyle yikadim ama hala var önerdiğiniz set gerçekten etkili bir ilacmi değilse öneriniz nedir tşkler
  Dr.Muharrem Kaya
  evet pedikap kullanabilirsiniz.sadece tedavi edici değil aynı zamanda koruyucu etkiside var

 4. Muharrem hocam iyi günler 2aydir yapmadığımız şey kalmadı evi yatağı yorganı ilaclattik hergün nevresim değiştiriyorum dermatologa gittim kwellada kullandım 7gun arayla paranit ve daha bir sürü bit ilacı fakat yok hiç bisiyden fayda göremedik önerileriniz bizim için çok önemli…Saygilar
  Dr.Muharrem Kaya
  İlaç kullanımından sonra tarakla iyice temizleyin. Pedikap diye bir set var onu araştırın

 5. Merhaba bu ilac azerbaycanda varmi
  Dr Muharrem Kaya
  zannetmem ama Türkiye’den alabilirsiniz

 6. merhabalar bana iki gün önce sirke bulaştı ve bütün okul ve sınıflarda var okulun temizlenmesi lazım ama ciddiye almıyorlar ve bize arkadaşımda ve digerlerinde sirke varmış bizede söylediler ve akşam bir şe yokktu ama sabah annemin gözüne takıldı emin olamadı arkadaşını çagırdı bu sirkeler sıcak suyla yıkadıgın için ve taradından ölmüş dedi ama saçtan gitmiyor ama biz önlem almak için bir ilaç almak istiyoruz pedikor mu? paranit mi? hangisini önerirsiniz ve son olarak bit tokası tavsiye ediyormusunuz
  Dr Muharrem Kaya
  pedikap kullanabilirsin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir