Saç analizi nasıl yapılır

Saç analiz yüksek rezolusyonlu kameralar yardımıyla saç tellerini ve kafa derisini görüntüleme esasına dayanır. Görüntü kalitesi ve görüntüyü değerlendiren uzmanın bu konudaki birikimi teşhis ve seçilecek tedavinin başarısını artırır. Analizi yapacak kişi bu görüntüleri hem tecrübe için kendi hafızasında saklar hem de sonraki kontrolde karşılaştırmak için bilgisayar hafızasında saklayabilir.
Kameranın özelliği en uygun ışıkla görüntüleme kapasitesine sahiptir. Yapılan bu gözlemde saç ve saçlı deri ayrıntılı incelenir ve bu inceleme sonucunda hastaya gerek duyulan ilaçlar veya şampuanlar reçete edilir.
Saç analiziyle şu hastalıklara teşhis konabilir
Yağlanma, aşırı yağlanma ve bunların sebepleri
Kepek ve varsa eşlik eden bulgular
Seboreik dermatit ve düzeyi
Mantar varsa yaygınlığı
Sivilceler ve kök hasarı
Sıklık miktarı
Kalite kaybı (tüyleşme – minyatürizasyon)
Uçlardan kırılma ve çatallanma sıklığı
Parlaklığını kaybetme
Varsa ben, leke tümör gibi cilt rahatsızlıkları
Parazit (Bit ve yavşak)
Genellikle bu sorunlardan biri veya birkaçı tespit edilir ve uygun tedavi başlanır. Sonraki dönemde hasta kontrollere çağrılarak tedavi öncesi durumla kıyaslanıp tedavinin başarı düzeyi ortaya konur. Çıkan sonuca göre tedavi değiştirilir veya aynısına devam edilir. Saç ekimi öncesi yapılan analiz ve kayır ekimden sonraki başarının değerlendirilmesinde de kullanılır.
Saç analizi alışılmış bir şekilde ve yaygın olarak eczanelerde yapılmaktadır bu durum biraz ticari ilişki düşündürse de saç sorunu olanlara hizmet götürülmesi akıllıca bir uygulamadır, tamamen para kazanmaya odaklanmış olabildiğince en karlı ürünleri satmak amacıyla saç analizini tuzak gibi kullanan eczacıların olabileceği akıldan çıkarılmamalıdır. Vatandaş gözüyle bakıldığında günlük 150 hasta muayene eden ve hastasına 15 saniyede teşhis koyduğunu sanan dermatoloji uzmanından daha tatminkar olmaktadır.
Saç ekimi yaptırmadan önce analiz yapıldıysa kırıcı olmadan ekim yapacak ekipten o görüntüyü almaya çalışın böylece ekim sonrası sıkıntınız olursa elinizde bir belge olur.

Saç Analizi yapan eczaneleri görmek için tıklayınız. http://www.sacdokulmesitedavisi.net/sac-analizi-yapan-eczaneler

saç analizi yapan eczaneler

saç analizi nasıl yapılır

HAKKINDA admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir