Nitrogliserin krem

Bu yazı uzun süre önce yazılmış olduğu için inceleme gereği duydum. Yaz ağırlıklı olarak nitrogliserin ile ilgili olmakla birlikte konunun sonunda ele alınan anuflex merhem nirogliserinli merhem kadar etkilidir ve yan etki yapmamaktadır. Anuflex merhemi araştırmadan karar vermeyin.

Nitro gliserinli Krem

Gliserol nitrat olarakta bilinir. Makat çatlağı tedavisinde hastanın kullanabileceği hazır 2 krem vardır bunlardan biri anestol diğeri rectogesic kremdir. Rectogesic Türkiye’ye ithal edilmediği için eczacıların yaptığı aynı içerikli kremler kullanılmaktadır. Tecrübeli bir eczacının hazırladığı merhem rectogesic kadar etkili olur. Anestol daha çok ağrıyı azaltır nitrogliserinli krem ise fissürü iyileştirir.

İlaç amaçlı kullanımda nitrogliserin açıldıktan sonra depoda uzun süre bekletilemez ve çok pahalı bir maddedir bu sebeple bu gurup ilaçları hazırlayarak hastasına sunan eczaneler genellikle nitrogliserin içeren krem yapımına pek girmez. Daha çok sirkülasyonu yüksek olan eczaneler yapar. Eczacı tarafından üretilen (majistral) ilaçlar konusunda yeterli yatırım yapmış Abbasağa Park Eczanesi her an yapıp verecek şekilde ham maddeleri bulundurmaktadır.

Nitro Gliserinli Krem Satış

Glyceryl trinitrate merhem olarak ta geçmektedir. Bu konuda internette araştırma yapıldığında Abbasağa Park Eczanesi görülmektedir. 0212 261 00 90 – 0530 232 34 90 numaralı numaralardan da iletişim kurularak sipariş verilebilmektedir. Siparişiniz kapınıza teslim edilmektedir.
Muayeneye giden hastaların büyük çoğunluğuna doktor hastanın bir şeyler yazmış olmak için hemoroid ilaçları (proctoglivenol,kortos,daflon,proctolog vs) yazmaktadırancak bunların makat çatlağında etkisi olmaz.
Anal fissürünüz varsa anestol merhem ve nitrogliserinli kremler kullanarak hastalığınızdan % 40-50 ihtimalle kurtulabilirsiniz buna ek olarak kabızlığın engellenmesi ve sıcak su oturma banyosu başarıyı daha da artırır. Gerek anestol gerekse nitrogliserinli ilaçlar makatın dışına ve hafifçe ağzına sürülür unutmayın tüple veya fitil olarak makatın içine verilen ilaçlar makat çatlağınıza en küçük yarar sağlamaz çünkü içeri uygulanan ürünler sadece iç hemoroid tedavisinde kullanılır anal fissur tedavisi için değildir.

Nitro Gliserinli Krem Fiyatı

Nitrogliserinli merhem fiyatları 50 TL ile 120 TL arasında değişmektedir. En uygun fiyata alabileceğiniz yerleri telefonla araştırabilirsiniz. Sonuçta hepsi aynı maddeyi içeriyor, daha fazla para vermek son derece anlamsızdır.

Nitrogliserinli ( glyceryl trinitrate gliseril trinitrat ) Kremler Nasıl Etki Eder
Makat çatlağında en önemli sorun çatlak sebebiyle makat kaslarının aşırı kasılmasıdır bir anlamda makata kramp girmesidir,nitrogliserin bu spazmı açarak makatı rahatlatır ve fissure iyileşir.Aslında ameliyatta da botox enjeksiyonunda da amaç aynı kası gevşetmektir. Anestol ise çatlaktan olacak acıyı azaltır.
Nitrogliserinli kremi 212 325 17 43 aslı eczanesinden temin edebilirsiniz, telefonla bildirmeniz halinde adresinize kargoyla teslim edilmektedir. Bu tür yapma ( majistral ) ilaçlar konusunda birikimli yerden almanız daha doğru olur. İnternette nerde kimin ürettiği bile belli olmayan ürünlerden uzak durmalısınız.


Nitrogliserinli Krem Yan Etkileri
Çoğu kişiye saçma gelir ama makata sürülmesine rağmen en sık görülen yan etkisi baş ağrısıdır. Hastaların yarıdan fazlası dayanaılmaz baş ağrısı yapması sebebiyle ilacı keser. Diğer sık rastlanan bir yan etkisi de tansiyon düşmesidir, bazen hastayı bayıltacak kadar tansiyon düşüklüğü yapabilir. Çok dramatik bir tablo olsa da genelikle ciddi sorun yaratmadan düzelir. Çarpıntı, solunum sıkıntısı gibi yan etkiler daha seyrek görülür.

nitrogliserinli kremler

Makat Çatlağına Bitkisel Çözüm

Karanfil yağı, aynısafa otu özü, meyan kökü özü, at kestanesi özütü gibi bitki özleriyle hazırlanacak kremler nitrogliserinli kremler kadar etkili olabilmektedir ve yan etkisi olmamaktadır. Bitkisel tedavi başlamadan önce teşhis koydurmak doğru bir yaklaşım olur. Bunlardan özellikle aynısafa otu nitrogliserin gibi kas gevşetici özelliğe sahiptir, karanfil yağı da anestol gibi bölgesel uyuşturma yaparak acıyı azaltır. bu içerikle haszırlanan tek ilaç Anuflex merhemdir, Anuflex merhem hem nitro gliserinli merhem hem de anestol pomadın bilikte yaptığı etkiyi tek başına yapar. Bu sayede kullanımı daha kolay, başarısı yüksek ve daha ekonomiktir.

Makat çatlağı tedavisi ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın. https://www.ideaklinik.com/makat-catlagi-kremi.html

Nitrogliserinli krem nasıl kullanılır

Anal fissür (makat çatlağı ) tedavisinde en etkili merhem nitrogliserinli olanlardır. Çatlağın iyileşmesini engelleyen kası gevşeterek iyileşmeyi sağlar. Türkiye de hazır formu olmadığı için eczacılar tarafından yapılarak hastaya sunulurdu ancak son yıllarda Rectoderm adıyla bir ilaç piyasaya verildi. Bir diğer ilaç ta Anuflex adlı merhemdir. Anuflex bitkisel içerikli olduğu için yan etkisi daha azdır. Eczanede hazırlanan ilaçların için prospektüs yani kullanım

Çatlak Merhemi Nasıl Kullanılır

En etkili olacak kullanım şekli şöyle olabilir;
Dışkılama ihtiyacı belirginleştiğinde tuvalete girin Önce hafif canınızı yakacak kadar sıcak suya 3-5 dakika oturun. Kalkın kurulayın bol miktarda anestol adlı merhemi dışarı ve içeri sürün. Merhemin uyuşturması için 3-5 dakika bekleyin. Sonra dışkılayın, dışkılama bittikten sonra tekrar sıcak suya 3-4 dakika oturun. kalkın nitro gliserinle merhemi makatınızın sadece içi kısmına sürmeye çalışın. Dışarı süreceğinizin etkisi olmayacağı için boşa kullanmayın. Nitro gliserinli merhemin yan etkisi baş ağrısı ve tansiyon düşürmesidir. Bu tür sorunları yaşamamak için serçe parmağınızın son boğumunun yarısı kadar kullanın. Bu miktara rağmen yine baş ağrısı veya tansiyon düşmesi sorunu yaşarsanız o miktarın da yarısını kullanın. Bu şekilde yan etkisiz doza kadar azaltın. Unutmayın doz azaldıkça etkisi de azalacaktır.

Buraya kadar yazılanlar nitrogliserin içeren merhemler içindir, nitro gliserin gibi etki eden birkisel aktiflerle yapılmış Anuflex adlı ilacın kullanımı daha kolaydır çünkü aynı merhemin içerinde hem anestol gibi uyuşturucu etkisi olan bitkiler hem de nitrogliserin gibi kas gevşetici bitkisel aktifler vardır.

Anuflex Krem Nasıl Kullanılır

Diğerlerinden farklı olarak ayrıca anestol kullanmak gerekmez, tek ilaç yeterli olmaktadır. Yine benzer şekilde önce ılık su oturma banyosu yapılır, kalkıp kurulanır Anuflex krem sürülüp bir kaç dakika beklenir. Sonra tuvalet ihtiyacı giderilir, kalkıp yeniden ılık suya bir kaç dakika kadar oturulur, sonra yeniden anuflex krem sürülür ve tuvaletten çıkılır.

Hangi ilacı nasıl kullanırsanı kullanın çatlaktan kurtulmak için kesinlikle kabızlığı çözmelisiniz.

Nitrogliserinli krem nereden alınır

Ne yazıkki bu tür ilaçların Türkiyede fabrikasyon üretimi yoktur, eczacılar kendisi yapıp hastasına verir. Reçetede belirtilen oranlarda hammaddeyi (nitro gliserin-gliserol di nitrat, isosorbit nitrat) vazelin ve lanolin gibi uygun dolgu maddeleriyle karıştırarak merhem veya krem kıvamına getirip verir.
Bu tür yapma ilaçlarda en önemli sorun üreten kişinin bu konudaki birikimi, tecrübesi, kimin yaptığıdır çünkü piyasada bu tür ilaçları yapmakla uğraşan eczane sayısı giderek azalmıştır.
Nitroglriserinli kremi yapan eczane yi en rahat reçeteyi yazan doktordan öğrenebilirsiniz bilmiyorsa internetten öğrenebilir veya yaşadığınız yerin en eski eczanesine sorabilirsiniz eski eczaneler bu konuda daha istekli olabiliyor.
Çevrenizde yaptıramıyorsanız 212 325 17 43 aslı eczanesinden temin edebilirsiniz,telefonla bildirmeniz halinde adresinize kargoyla teslim edilmektedir,şu ana kadar burada yaptıranlardan herhangi bir şikayet duymadım.

HAKKINDA admin

2 Yorumlar

  1. Hocam benim şikayetim fistul mr çekindim doktor ameliyat dedi daha önce gittim doktor ameliyat olsan bile yinecçıkar dedi bu iki krem kurtulsum olurmu botox olurmu ne yapcam yardımcı olursanız çok tesekkur derim dua ederim
    Dr.Muharrem KAYA
    fistüle ameliyat gerekir.botox fissür tedavisinde kullanılır.hastalığınız fissür mü fistülmü.fissürse botoxla ameliyatsız tedavi olabilirsin

  2. Eczane ismi verilerek yönlendirme yapılması son derece etik dışı bir olaydır,üstelik bazı yan etkilerinden dolayı majistral ilaç bile olsa reçete zorunluluğu vardır,eczacının ayrıca kargo ile adrese ilaç göndermesi kesinlikle yasaktır.
    Dr.Muharrem KAYA
    internetin mantığını kavrayamamak bu olsa gerek.Çemişkezekteki insan hangi doktora yazdıracak hangi eczaneye yaptıracak onu düşündünüzmü onu düşündünüzse ayda 2 tane majistral ilaç için hammadde bulundurmak ekonomik olmadığı için bulundurulmaz.siz bir fissür reçetesi yazdırın ve o ilacı yaptırmaya çalışın o zaman anlarsınız.eczanelerin % 95 i yapma ilaçla uğraşmıyor çünkü zarar ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir