Idea Klinik

Bu sayfa varis ve makat hastalıkları kliniği doktor önerisi olarak yazılmıştır. Idea Klinik isminden de anlaşılacağı üzere fikir geliştirme ve bu fikirleri paylaşma üzerine kuruludur, Platform üyesi altı kalp damar cerrahi uzmanı ve yedi genel cerrahi uzamanı vardır. Dört büyük şehirde çok sayıda uzman ile birlikte yürümektedir.
Anadolu Yakasından gelen hastaların uyarısı üzerine “hasta bize geleceğine biz hastanın ayağına gidelim” düşüncesiyle 2013 yılı sonunda Bağdat Caddesinde araştırmalar yapılmış ve kısa sürede 2. şubeyi açmıştır.
Hasta memnuniyeti sebebiyle Avrupa Yakasındaki Idea Klinik yetersiz gelmeye başlayınca yine “hasta bize geleceğine biz hastanın ayağına gidelim” felsefesiyle Halaskargazi caddesinde yer araştırılmış ve 3. Şube açılmıştır.
İstanbul dışı hastaların zorluk yaşamaları sebebiyle devam eden aylarda Ankara, İzmir ve Bursa şubeleri hizmete sokulmuştur.
Klinik her zaman kendi uzmanlık alanındaki tüm yenilikleri, teknolojik gelişmeleri ve yeni tedavi yöntemlerini takip eden branş uzmanlarını kadrosuna katmıştır.
Mesela kadrosuna katacağı genel cerrahi uzmanının sıradan genel cerrah olması yerine proktoloji yani makat hastalıkları uzmanı olmasına, kalp damar cerrahi uzmanı alacakken de sıradan kalp cerrahı değil fleboloji uzmanı yani varis tedavisi uzmanı olmasına özen göstermektedir.
Bunun ne önemi var gibi bir soru akla gelebilir. Şöyle bir önemi var; guatr, fıtık, mide, karaciğer, safra kesesi, yemek borusu, bağırsak ve daha bir çok konuda ameliyat yapan bir genel cerrahın birikimiyle sadece makat hastalıklarına odaklanmış bir genel cerrahın birikimi bir olamaz.
Daha az sayıda hastalığı tedavi eden cerrah hem hasta sayısı fazla olacağından hem de o konudaki yenilikleri ve teknolojileri kullanacağından daha iyi sonuçlar verecektir.

Fleboloji ( varis tedavisi ) uzmanları
Op.Dr.Eren ANĞ (Bursa)
Op.Dr.Serkan AKARSU (İzmir)
Op.Dr.Orhan COŞKUN (Bakırköy)
Op.Dr Nihat AYDIN (Ankara)

Proktoloji ( makat hastalıkları ) uzmanları
Opr.Dr.Seher ŞİRİN (Bakırköy)
Opr. Dr Demet AĞRAS (İzmir)
Opr.Dr. Ergun AYGÖREN (Bursa)
Opr.Dr. Adil ALTINSOY (Ankara)
Opr. Dr.Atilla KAYA (Bakırköy)

Telefonla randevu, bilgi ve net ücret almak için whatsapp hatları

Bakırköy:  0542 621 0888

İzmir: 0542 295 52 54

Ankara:  0505 119 3690

Kadıköy:  0542 231 2823

Şişli: 0532 463 9682

Bursa: 0532 152 26 75

Idea Kliniğin Türkiye’ye kazandırdığı bir başka yenilik te whatsapp üzerinden fotoğraf göndererek tedavi ve ücret bilgisi alınmasının yolunu açmasıdır, bu uygulama her şube için vardır. Size en yakın şubeye fotoğraf gönderip ücret ve randevu alabilirsiniz.

Tedavi Edilen Hastalıklar ve Uygulanan Yöntemler
Varis; Lazer, skleroterapi, köpük tedavisi, mikroskleroterapi, EVLA, EVRFA,yapıştırma tedavisi, rayo frekans

Varis ülseri ( ulcus kruris) ; PRP (platelet rich plazma) tedavisi yapılmaktadır, varis yaraları çok hızlı bir şekilde iyileşmektedir.

Hemanjiom; Uygulama şekli çok farklı olsa da varistekilere benzer uygulamalardır. Köpük tedavisi, lazer, skleroterapi, radyo frekans, infrared koagülatör.

Hemoroid; Lazer, lastikle hemoroid memesini boğma, THD, De Longo ve klasik cerrahi milligan morgan

Kıl Dönmesi; Ameliyatsız yöntem sinüsotomi, çağdaş ameliyatlar olan pit picking, mikro sinüsektomi, bascom, klasik ameliyatlardan karidakis ameliyatı yapılmaktadır.

Ben Tedavisi; Radyo frekans, plazma ( plexr ), lazer, elektrokoter ve ameliyatla alma (ameliyatla ben alma işlemi sadece ısrar eden hastalara uygulanmaktadır)

Fissür; Botox enjeksiyonu, fissürektomi ve L.İ.S (lateral internal sfinkterotomi) ameliyatları.

Fistül (perianal fistl) ; Fistülotomi, fistülektomi, lazer ve seton uygulamaları

Kondilom ve siğil; Radyo frekans

Nasır Tedavisi; Tercihen radyo frekans yapılmaktadır, gerektiğinde cerrahi olarak çıkarılmaktadır.

Kaş, Sakal, Bıyık, favori ekimleri belirli şubelerde yapılmaktadır. Saç ekimi yapılmamaktadır.

Bu yöntemlerden ayakta yapılanların hepsi klinikte yapılmakta ve hasta aynı saatlerde işine dönebilmektedir. Narkoz gerektiren uygulamalar yakın hastanelerde yapılmaktadır.

İdea kliniğin Bakırköy, Şişli, Kadıköy, İzmir ve Bursa şubelerinden sonra Ankara şubesi de açılmıştır.

Idea Ankara açıldı

1994 Yılında Adana’da başlayan faaliyete başlayan Idea Klinik  2005 sonrası İstanbul Bakırköy’de devam etmiştir. 2014 Yılına gelindiğinde İstanbul’daki etkinliğini artıran Idea önce Kadıköy müteakibinde ise Şişli kliniğini açmıştır.

Alanında tecrübeli hekimlerin görev yaptığı Idea özellikle teknoloji ve tecrübeye dayalı ameliyatsız yöntemlerle sürekli gündem olmaktadır. İstanbul dışından gelen hastalarımızın rahatı için ilk şubemiz Ankara Kızılay’da 15 Mart 2015 tarihinde hasta kabulüne başlamıştır. İlerleyen zamanlarda farklı şehirlerden klinik haberleri vereceğiz.

Ücretsiz Muayene ve SGK Anlaşmalıyız

Varis, Hemoroid, Kıl Dönmesi, Anal Fissür, Kondilom, Ben Tedavisi, Hemanjiom hastalıklarının teşhisinde herhangi bir muayene ücreti ödemeyeceksiniz. Ayrıca SGK anlaşmalı olan kliniğimiz tedavi ücretlerinde %50 indirim imkanı sağlamaktadır.

Ameliyatsız Varis Tedavisi Ankara

En ciddi damarsal problemler arasında yer alan varis hastalığına ameliyatsız çözüm sunan Idea Klinik tüm varisleriniz için ameliyatsız çözümler sunuyor. Bunun için Lazer, Radyo Frekans, Köpük ve Skleroterapi ile 10 dakika gibi kısa bir sürede sağlığınıza kavuşursunuz. Hastanede yatma, narkoz, ameliyat izi gibi sorunları yaşamadan varislerinizden kurtulabilirsiniz.

Mikro Sinüksektomi Ameliyatı

Özellikle 20-35 yaş arası erkeklerin en ciddi makat hastalığı haline gelmiş olan Pilonidal Sinüs klasik ameliyatlar yerine Bascom’un modifiye edilmiş hali Mikro Sinüsektomi uygulanmaktadır. 10 Dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşen Mikro Sinüsektomi yönteminde sadece 2cm’lik bir alanda kesi yapılarak cilt altındaki kıllar kapsülü ile çıkarılır. Hastamız tedavi sonrası evine, işine, okuluna dönebilir. Hastanede yatma, narkoz ve pansuman gerekmez.

Makat Çatlağına Botox Ankara

Anal Fissür hastalığı kişiyi en çok huzursuz eden hastalıklardan olup, artık ameliyat ve risklerini yaşama sorunu kalmadan sağlığınıza kavuşacaksınız. Sadece 1 dakika gibi kısa bir sürede Botoxla Anal Fissür tedavisi Idea Klinik

THD, RBL ve Lazerle Hemoroid Tedavisi

Bir diğer ciddi makat hastalığı ise halk arasında basur olarak bilinen hemoroiddir. Kabızlık ve ıkınma sonucu ortaya çıkan hastalık tedavisi geciktikce şikayetleri ve evresi artacaktır. Kliniğimizde hemoroid tedavisi THD ve lastikle boğma yöntemi yanısıra lazer ile gerçekleştirilmektedir.

Benlerinizden İz Kalmadan Kurtulun

Estetik yönden kötü göründüğü gibi kanserleşme riski bulunan benlerinizde iz kalmadan kurtulmak isterseniz Idea klinik genel cerrahi uzmanları ameliyatsız ben tedavi yöntemleri ile tedavi sonrası hiç bir iz kalmadan ben alımı yapmaktadır.

1 yıl takip garantili kondilom tedavisi Ankara da sadece Idea kliniiğince uygulanmaktadır.

https://www.ideaklinik.com

HAKKINDA admin

9 Yorumlar

 1. hocam bir yorumda xpeciadaki saw palmetto genetik dökülmeyi engellemede yetmez demişsiniz peki yeterli olması için ne gerkiyor hocam teşekkürler
  Dr.Muharrem Kaya
  yetmeyebilir demişimdir.eğer DHT niz çok yüksekse durduramayabilir.lokal etkili üründe kullanmanız tedavinin başarısını arttırır

 2. Hocam ben 16 yasindayim ve bacaklarimda kilcal damar catlamasi oldu. Nedeni galiba bacagima strec film sarmistim zatiflattigini duydugum icin ertesi gun bacagim da kirmizi cizgiler cikti ve yayilmaya basladi acaba hangi tedavi yontemi kullanilir? Whatsapptan resmini cekip atsam ucret hakkinda bilgi verirmisiniz? Tesekkurler
  Dr Muharrem KAYA
  ideaklinik @ gmail.com a gönderebilirsiniz.

 3. Hocam merhaba bn dogustan esmerim, beyazlamak icin bir yontem varmi
  Dr.Muharrem Kaya
  🙁

 4. Merhaba hocam ben medinede yaklasik 6 yil kqlqcagim ve orasi cok sicak oldugundan kahverengi benlerimin kansere donusme riski oldugunu soyluyorlar bu beni aldirmalimiyim?
  Dr.Muharrem Kaya
  aldırabilirsiniz.ve güneş koruyucuyu düzenli kullanmalısınız

 5. Merhaba hocam traş olurken kahverengi benim kanadı ve bu arada sırada traş olurken kanıyor bir tehlikesi var mi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sık tekrarlanan travmalar kötü huylu hale gelmesine neden olabilir.

 6. Hocam merhaba henüz 24 yaşındayım ve kılcal damar çatlamalarım var yıllardır. BirAzda genetik galiba. Bu konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim
  Dr.Muharrem Kaya
  RF ,laser ,skleroterapi ile tedavi edilebilir

 7. Hocam Merhaba yüzüm de çok sayıda ben var gün geçtikçe de artıyor nasil kurtula bilirim
  Dr Muharrem Kaya
  yaz kış ayırt etmeden güneş koruyucuyu düzenli korunmalısınız.benlerinizin durumuna göre RF ve laserle tedavi ettirebilirsiniz

 8. merhaba benim yüzümde 4 5 tane kahverengi kabarık olmayan ben var aldırmak istiyorum ama iz kalacgndn korkuyorum ve devlet hastanesnde lazer tedavisi varmı bilmiyorum acıkcası nerde aldıracagımı bilmiyorum bilgilendirirseniz cok sevinirim
  Dr Muharrem Kaya
  gidip soracaksınız ben tedavisini hangi yöntemle yapıyorsunuz diye.

 9. Hocam merhaba bir kismi kaşımın icinde olmak uzere bir et benim var acik renk. Cocuklugumdan bu yana yavas yavas büyüdü artik aldirmak istiyorm cnku kaşima sekil vermekte zorlaniyorm ve profilden kotu gozukuyorum. Beni aldirmadan benin oldugu yerdeki kaşlarimi aldirmam gerekiyor mu? Ve beni aldirdiktan sonra o bolgede kaş cikmamasi soz konusu mu ?
  Dr.Muharrem Kaya
  RF ile aldırırsan sorun olacağını zannetmiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.