Hair forte

Saç dökülmesi tedavisi için geliştirilen Hair forte spreyin bayan ve erkek çeşitleri varıdr. Saç hastalıkları konusuna özel çalışan Hair Pharma ilaç sanayi tarafından üretilmektedir.

İçeriğinde procapil adlı dökülme tedavisi için Fransada geliştirilmiş aktif madde vardır, aynı maddeyi içeren bir diğer ithal ürün floxia spreydir ve yaklaşık aynı olumlu sonuç alınması beklenir. Floxia nın sadece % 3 lük formu ithal edilmektedir hairforte spreyin % 3 erkek formu yanı sıra % 2 procapil içeren kadın formu da üretilmektedir. Bazı merdiven altı firmalar daha yüksek konsantrasyonlu ürettiğini yazsa da bilimsellikle ilişkisi olmayan tamamen ticari zihniyetle üretmektedir.

Hairforte Sprey

Hairforte da bulunan procapil üzerine yapılan bilimsel çalışmalarda saç dökülmesinde kullanılan minoxidil ve yine dökülme tedavisinde hap olarak kullanılan finasterid den daha etkili olduğu görülmüştür.
Procapil yanı sıra etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış bitkisel aktifler sayesinde başarı oranı daha da artırılmıştır.

Bölgesel olarak kullanıldığı için cinsellik üzerinde yan etki yapmaz ki bu saç ilaçları açısından önemli bir durumdur. Bilindiği gibi minoxidil tansiyon ilacıdır ve bir çok yan etkisi vardır diğer taraftan finasterid prostat için kullanılan hormon ilacıdır ve cinsellik üzerine ciddi yan etkileri vardır. Procapil saça özel geliştirilen bir maddedir ve bu tür yan etkiler görülmez.

Yapılan bilimsel çalışmalarda procapilin saç dökülmesini durdurma ve tüyleşmiş saçlarda kalite artıma etkileri % 92 civarındadır ve bu gurup ürünler arasında en başarılı onlanlardan biridir.

Hairforte sprey procapil yanı sıra kalite artırıcı bilimsel ürünler ve saç besleyici bitkisel ürünlerde vardır ama en etkili olan olan madde procapildir ve saw palmetto dur.

Ürünün internet sitesi incelendiğinde hiçbir abartıya kaçılmadan bilimsel sınırlar içinde veriler olması ve dökülme yanı sıra saçlı deri hastalıkları konusunda birikimli bir firma tarafından üretilmesi güven vermektedir. Saç ilacı kullanmayı düşünenlerin alternatifleri arasına koyması gereken ilaçlar arasına olmalıdır.

Dökülme tedavisi konusunda etki ve yan etkileri açısından değerlendirildiğinde bu sitede önerilmeyi hak eden bir üründür.

Hairfortmu Minoxilmi Daha Etkili

Yapılan bilimsel çalışmalarda etki yüzdesi açısından değerlendirildiğinde yaklaşık aynı sonuçları vermektedir ancak minoxil asıl dökülme sebebi olan DHT yi engellemediği için zamanla etkisi azalır. Hairfort bölgesel olarak DHT yi engellediği için orta ve uzun vadede etkisi azalmaz. Minoxile en büyük üstünlüğü budur.

Diğer bir üstünlüğü de minoxil sürekli günde 2 defa kullanılması gereken bir ilaçtır ama Hairforte ilk 3 ayda günde iki kullanıldıktan sonra günde bir defaya düşürülebilir. Bu uygulama hastanın tedaviye uyumunu artırır.

Hairforte Sprey Satış
Bütün ilaçlar gibi eczanelerden alınması önerilir ve en mantıklı yaklaşım budur. Bulunduğunuz yerde eczane yoksa veya kapınıza teslim edilsin istiyorsanız üretici firmanın resmi internet satış sitesinden alın. Firmadan almak olabilecek sorunlara karşı sizi garantiye alır.

Hairforte Sprey Yan Etkileri

Yapılan bilimsel çalışmalar incelendiğinde ciddi bir yan etki olmadığı görülmektedir. Bütün ilaçlarda olabilen alerji bu ilaç da görülebilmektedir. Alerji olması halinde ilaca bir kaç gün ara verilmeli, sonra tekrar kullanılmalı, yeniden alerji olmazsa devam edilmeli ama yine alerjik reaksiyon görülürse kesilmelidir. Bunun dışında garip bir şekilde cinsel istekle ilgili sorun olur mu sorusu yer yer soruluyor ama dediğim gibi garip bir şüphe çünkü bölgesel ürünler cinselliği asla etkilemez.

Hairforte Sprey ve Xpecia Tablet

Benzeri saç ilaçlarında sprey veya serum ile aynı isimde tablet formu da üretilmektedir. Türkiye’nin saç ilaçları geliştiren ve üreten tek ilaç firması Hair Pharma iki ürünü farklı isimlerle üretmektedir. Dermatologlar arasında en yaygın kombine reçete bu şekildedir. İki ilaç birbirini tamamlamakta, daha iyi sonuç alınmasını sağlamaktadır. Bu iki ilacın birlikte kullanılması durumunda ek olarak şampuan vs kullanmaya gerek yoktur.

Hairforte Sakal Çıkarır mı?

Sakalı çıkaran etki testislerden saolgılanan testosteron hormonundan dönüşen DHT hormonudur, bunun dışında hiçbir şey sakal çıkarmaz. Hairfort veya benzeri bilimsel olarak etkileri tespit edilmiş saç dökülme tedavisi ilaçları tüy gibi sakalda kalite artışı sağlasa da bu sonuç kalıcı değildir, hasta ilacı bıraktığında sakallar aynı eskisi gibi olur.

 satın almak için http://satis.hairpharma.com.tr/12-hairforte

HAKKINDA admin

851 Yorumlar

 1. 30 yaşındayım erkek tipi dokulmem başladı. Doktora gittim hairforte onerdi. 2 kutu aldım şimdilik. Sorum şu saçlarım çok uzun değil fakat yine oldukça kısa kestirmem gereklimi.sonuc almam için önemli bir etkenmidir.?şimdiden teşekkür ederim
  Dr. Muharrem Kaya
  Hayır, diplerine kolay uygulayabillirseniz gerek yok.

 2. Hocam merhaba.
  Benim saçlarım birden dökülmeye başladı ve incelmeye başladı. Doktora gittim kan testi yaptık bana değerlerin normal dedi ve hairforte ve xpecia tablet verdi. 3 ay kullandıktan sonra bıraksam olur mu? Değerlerim normal olduğu için.
  Dr. Muharrem Kaya
  Genetik dökülme ise, bırakırsan saçların dökülür.

 3. Merhaba ,hairfort’un içeriğinde saw palmetto mevcut ben dışardan
  ek olarak saw palmetto kapsül alsam yinede katkısı olur mu? Olursa bu oran yüzde kaç olabilir ? Xpecia ile birlikte pahalı geliyor.Teşeķür ederrim

 4. Hocam merhaba ben xpecia tableti yaklaşık 4gündür günde iki defa şeklinde kullanıyorum.saçlarım hafif koyulaştı ama Aşırı bi yan etki yaptı ereksiyon sıfıra düştü nerdeyse ne yapmalıyım komple ilaca bırakmalımıyım yoksa azaltmalımıyım ?
  Dr. Muharrem Kaya
  Xpecia tabletin içerisindeki gingko biloba periferik kullanmayı aktardığı için tam tersi etki yapması beklenir. Siz de saç dökülmesi tedavisinde kullanılan ilaçların iktidarsızlığa neden olacağı yönünde bir kanı oluştuysa bu nedenle olabilir. Finasterid içeren ilaçlar söylediğiniz Yan etkiyi yapar. Xpecia tablet fnasterid içermez.böyle bir yan etki bekllendik değil, psikolojik yönü olabilir.

 5. 20 yaşındayım doktor erkek tipi saç dökülmem olduğunu ve minoxil + hairforte sprey + xpecıa tablet önerdi minoxili günde 2defa hairforte spreyi günde 1defa ve xpecıa tableti günde 2 defa kullanıyorum bu 3 ilacı kullanmam doğru mu bir zararı olur mu?teşekkürler
  Dr. Muharrem Kaya
  Hairforte sprey ve xpecia tablet kullanmanız yeterli

 6. Hocam mavi su hakkında ne düşünüyorsunuz.
  Dr. Muharrem Kaya
  Bilimselliği ve içeriği konusunda herhangi bir çalışmaya rastlamadım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir